Na start se postavilo 42 cyklokrosařů, přičemž Paprstka rozhodl o svém vítězství hned v úvodním okruhu, kdy dupl do pedálů a jeho odstup pravidelně narůstal. Ze skupinky pronásledovatelů se časem vykrystalizovala dvojice Petruš a Skála, za nimi pak „černý kůň" Malík a Kyzivát. Přes pád a technické problémy si nakonec dojel pro čtvrté místo Nipl. Pátý Malík dokázal, že se stále zlepšuje. Šestý Eberl měl dobrý závěr, naopak Kyzivát uhájil sedmé místo před osmým Knížetem o dvě vteřiny. Další umístění Hlineckých: 18. Adrian Šírek, 24. Karel Svrčina a Dan Mayer pro technické problémy nedokončil.

Třetí závod seriálu se jede v sobotu v Milovicích.

Vítězný Tomáš Paprstka: „Dnešní trať je dost podobná bikům, takže mi to docela sedělo. Když jsem viděl, že nikdo nechce jet na špici a že se kluci drží v háku, naznačovalo to, že na to moc nemají a chtějí raději vyčkávat. Tak jsem to zkusil a pořádně za to vzal. Jel jsem si své tempo a od půlky závody jsem pokračoval už jen tréninkově."

Lubomír Petruš se chtěl před domácími fanoušky vytáhnout a to se mu druhým místem dokonale podařilo. „Tuhle trať mám rád. Je hodně podobná bikové, což mi dost sedí. Je to i pro mě dobrá reklama a dodá mi to skvělou motivaci do dalších závodů. Proto jsem s dnešním druhým místem spokojený, bylo to maximum. Na Tomáše jsem neměl, jel opravdu rychle. Já si nebyl sám sebou jistý, jak na tom jsem. Pak jsem viděl, že jsem na tom ze skupiny možná nejlíp, proto jsem se snažil ušetřit co nejvíc sil a postupně stupňoval tempo."

Kategorii žen ovládla podobně jako v prvním závodě ve Slaném Pavla Halíková z Avalon Pro Cycling Teamu. Formu potvrdila i druhá Jana Czeczinkarová, jež za vítězkou zaostala o 51 vteřin. Jako třetí dojela Rakušanka Nadja Heigl (ztráta 1:58 minuty). Startovalo 18 závodnic.

Leoš Chvojka, ředitel závodu a místopředseda KC Hlinsko: „Musím pochopitelně říci, že jsem spokojený. A to jednak s tím, že jsme po dlouhé době měli někoho na stupních vítězů, když Lubomír Petruš zajel opravdu skvěle, a jednak proto, že jsme vše po pořadatelské stránce perfektně zvládli. Závody byly hodnoceny velice kladně, dokonce od hlavního mezinárodního rozhodčího Miloslava Janouta na jedničku. A toho si obzvláště cením, protože on řídí i Tour de France a je opravdu velký puntičkář. Škoda jen, že nepřišlo více diváků, což bylo asi zapříčiněno tím, že se zrovna v ten samý čas jelo v Novém Městě na Moravě finále seriálu Kolo pro život."

RADEK PECINA