Autobusová zastávka u hlavní silnice I/34 má mnoho nedostatků, které jsou nebezpečné z hlediska bezpečnosti chodců, ale i řidičů.

„Křižovatka je nebezpečná svou nepřehledností a absencí jakýchkoliv chodníků. Zvláště pro lidi přijíždějící z Hlinska autobusem je pak problémem přejít silnici. Chybí nám tam i přechod pro chodce,“ popisuje problém místostarosta Hlinska Pavel Šotola.

Hlinsko má již zpracovanou projektovou dokumentaci, k jejíž realizaci chybí jediné, peníze. „Měli jsme zpracovanou projektovou dokumentaci z minulých let, ovšem změnily se normy a celou věc jsme tak řešili znovu,“ dodává Šotola.

V plánu jsou nové zastávky se zaústěním, nový osvětlený přechod pro chodce a v místě původní zastávky stání pro několik aut.

A kdy se mohou místní obyvatelé dočkat popisovaných změn? „Začínáme jednat s dotčenými vlastníky pozemků a celou věc chceme připravit k územnímu souhlasu s cílem získat stavební povolení na jaře,“ vyjadřuje snahu místostarosta.

Investice za zhruba milión korun bude projednávána v definitivním rozpočtu, který budou hlinečtí zastupitelé schvalovat při svém únorovém zasedání.