Pár dní před jednáním, které se uskutečnilo v kanceláři starosty Hlinska Miroslava Krčila, se totiž objevila na sociální síti naléhavá výzva. V jejím textu je zmíněn případ zabití studenta ve Žďáru nad Sázavou s tím, že pachatelka byla v době činu rovněž „zaléčenou" schizofreničkou. „Nebuďme lhostejní k této situaci a nedovolme, aby tito pacienti byli umístěni do našeho města," zaznělo v textu.

Radní Pardubického kraje pro sociální oblast Pavel Šotola míní, že takové srovnání je naprosto mimo realitu. „Na rozdíl od případu ze Žďáru nebo Havlíčkova Brodu jsou klienti z Předhradí pod stálou lékařskou kontrolou a ze sociálních důvodů využívají sociální službu. To je naprosto jiný případ," uvedl Šotola.

Zatím není nic rozhodnuto, společná schůzka vyjasnila záměr a postoj všech stran k případnému usídlení zhruba desetičlenné komunity v domě, který stojí v hlinecké Fügnerově ulici. „Jednáme o nájemní smlouvě a dalších nutných záležitostech. Pardubický kraj teprve na základě kompletních informací rozhodne, zda se záměr bude realizovat nebo nikoliv," uzavřel Pavel Šotola.