Před útulkem bude jako každý rok symbolicky rozsvícený stromeček, pod který mohou návštěvníci nadělovat dárečky pro zvířátka. „Nejvíce se nám hodí granule, konzervy, kapsičky, kousačky, kočkolity nebo pamlsky. Můžete také pomoci zasláním finančního daru na číslo účtu  43-9390260297/0100," říká vedoucí chrudimského útulku Denisa Škvrňová.

Připraveno bude i menší občerstvení, prodej dárkových předmětů s logem útulku a především prohlídka prostor a současných svěřenců.

Jako překvapení si pracovnice připravily pro návštěvníky návštěvu patrně nejznámější fenky na Chrudimsku  – Rosi, která dorazí se svojí novou rodinou. Příběh týrané Rosi obletěl celou zemi a na speciálně zřízeném účtu se vybralo přes 700 tisíc korun, které pomohly nejen týrané fence, ale i dalším zvířatům. Zájemci se budou moci s Rosi vyfotit. Zájemci mohou věnovat krmivo nebo pamlsky také do útulku v Podlíšťanech, a to po telefonické domluvě s vedoucí Romanou Jeníkovou na čísle 723 901 915.

Štědří dárci už zavítali také do útulku v Heřmanově Městci. „Jsme zde ve všední dny od tří do pěti a v sobotu od devíti do dvanácti. Zájemci se mohou přijet podívat na pejsky a něco jim dovézt," říká pracovnice heřmanoměsteckého útulku Marie Kumperová.

V chrudimském útulku také na novou rodinu čeká pravděpodobně kříženec špice Cedrik starý zhruba tři roky. Do útulku byl přivezený strážníky 4. února, kteří jej odchytili u obchodního domu Tesco.

„Cedrik je milé, hodné a velmi klidné stvoření. Vhodný spíše do bytu, ke starším lidem i dětem. Miluje společnost. Pro případné zájemce bude pejsek k adopci od 18. prosince. Nenechte tohoto krasavce na Vánoce za mřížemi útulku. Pro více informací volejte na tel. 734 796 370," dodává Denisa Škvrňová.

Lukáš Vaníček