Planeta animace je interaktivní prostor, který doplňuje již probíhající výstavu věnovanou tvorbě legendárních tvůrců animovaných filmů Hany a Josefa Lamkových. Ta je otevřena už od devátého března.

„Samotný prostor z výstavy manželů Lamkových vychází,“ popisuje koncept Planety animace Olga Havlíková z chrudimského muzea loutek. „Návštěvníci tak budou mít příležitost rozpohybovat ty postavičky, které nahoře na výstavě uvidí.“

VYZKOUŠÍ SI RŮZNÉ ANIMAČNÍ TECHNIKY
Pro návštěvníky je připravena pětice „zastavení“ s různými technikami animace. Vyzkoušet si budou moci animaci ploškovou, reliéfní, loutkovou nebo klasickou kreslenou pomocí fólií, na kterých je rozfázovaný pohyb již rozkreslený.

Taky se pomocí klíčovacího plátna mohou přenést kamkoliv si jen zamanou. Samotná animace probíhá pomocí aplikace pro chytré telefony. „Přišlo nám to jako nejjednodušší řešení, chytrý telefon má dneska každý,“ vysvětluje Havlíková. „Navíc si svá díla mohou návštěvníci snadno odnést sebou.

Na Planetu mohou všichni animace chtiví zájemci vstoupit hned vedle recepce. A po ruce bude vždy někdo, kdo v případě problémů pomůže a poradí.

Pomyslně „uletět“ na planetu animace mohou návštěvníci až do 16. září. i když je celý koncept velmi zajímavý, podle Olgy Havlíkové se s jejím prodloužením nepočítá.