Připomeňte si v galerii snímky z loňské pouti a nechte se insiprovat

Technické služby města jsou na Salvátorskou pouť dobře připraveny. Řekl to ve středuředitel společnosti Zdeněk Kolář.

Po městě budou rozmístěny velkoobjemové kontejnery a odpadkové koše. Tam budou moci lidé odhodit kelímky od nápojů, tácky a další nepořádek. „Nebudeme do centra dávat nádoby na tříděný odpad, lidé by do nich stejně házeli všechno. To skutečně nemá cenu,“ vysvětlil ředitel.

Chrudimská pouť znamená pro společnost Technické služby pořádnou pracovní zátěž. Kontejnery a menší sběrné nádoby budou pravidelně vyprazdňovány, v pondělí ráno dojde ke generálnímu úklidu centra. „Začne ve čtyři hodiny ráno, bude ho zajišťovat padesát lidí, většinou brigádníků, které na tuto práci každoročně najímáme. Kolem sedmé hodiny ranní by mělo být město čisté. Rád bych požádal veřejnost o pochopení. Snažíme se při úklidu co nejméně obtěžovat, proto je naplánován na takto časnou hodinu,“ dodal Zdeněk Kolář. V loňském roce podle jeho slov návštěvníci vyprodukovali kolem osmi tun odpadu, letos by mělo být množství zhruba stejné.

Užve středuv poledne začala v Chrudimi platit dopravní omezení. Uzavírka je na Tyršově náměstí rozsahu parkoviště na „Moravově zahradě“, v ulici Novoměstská od křižovatky „U Václava“ po křižovatku u restaurace „Na Růžku“. Řidiči se nedostanou ani do Opletalovy ulice, a to od křižovatky v ulici Sladkovského po Tyršovo náměstí. Atrakce uzavřou jako tradičně Školní a Resslovo náměstí, kde je hlavní centrum dění. Stejný režim se týká i Široké ulice od náměstí po Lázeňskou ulici.

Ani k divadlu auta od Muzea nemohou projet, tento úsek je rovněž v době pouťového veselí uzavřen. Uzavírky jsou viditelně označeny.