Podle informací chrudimské radnice je například třeba počítat v týdnu od 9. do 15. listopadu s úplnou uzavírkou hlavní komunikace mezi kruhovými objezdy u chrudimské nemocnice a u obchodního domu Tesco. Pro pořádek je třeba dodat, že chrudimská radnice je v tomto případě pouze poslem špatných zpráv – silnice totiž bude uzavřena na základě požadavku krajských úředníků z Pardubic.

„Silnici je nutné překopat kvůli rekonstrukci nemocniční kanalizace. Považujeme to za nehoráznost. Pardubický kraj věděl o nutnosti rekonstrukce kanalizace od června, ale v okamžiku, kdy se tu dělaly sítě zaujal stanovisko, že rekonstrukce nebude potřeba. Teď přišel kraj s tím, že to potřeba bude. Takže se mimo jiné znovu rozkope hotový chodník i připravený středový ostrůvek,“ říká zklamaně chrudimský starosta Jan Čechlovský.

Chrudimské radnici se ostatně nezamlouvají ani další opravy a uzavírky. Za necitlivou označil starosta uzavírku železničního přejezdu u hřbitova v „dušičkovém“ období, pochopení nemá město ani pro chystanou uzavírku železničního přejezdu u sběrného dvora ve směru na Slatiňany a Seč.

Na období těsně před příchodem zimy je ostatně naplánována také rekonstrukce povrchů celého úseku silnice mezi Kauflandem a Tescem.