Krajské dotace na cestovní ruch zde pravidelně čerpá město Seč, které provozuje Autokemp Seč Pláž. Dalším příjemcem krajských dotací je kongresový Hotel Jezerka. Na jejich využití se přijel podívat radní pro cestovní ruch, sport a volnočasové aktivity René Živný.

„V loňském roce tu s naší pomocí velmi zdařile zrekonstruovali interiér Turistického informačního centra, vypadá teď opravdu na úrovni. Letos město dostalo krajskou dotaci ve výši téměř 340 tisíc na vybudování discgolfového hřiště a rekonstrukci sociálního zařízení v autokempu,“ uvedl René Živný.

Discgolf je jedním z nejrozšířenějších sportů s létajícím talířem, který je pravidly podobný klasickému golfu. Smyslem hry je trefit létajícím talířem cíl s co nejmenším počtem hodů. Tento sport vznikl v 70. letech v USA a získává stále více příznivců po celém světě.

„Naším záměrem je mimo jiné prodloužit turistickou stezku podél přehrady a v blízkosti discgolfového hřiště vybudovat volnočasový areál pro návštěvníky nejen autokempu, ale i chataře a místní obyvatele,“ řekl manažer rekreace města Seč Jan Zikmunda.

(zn)

Nehoda komplikovala dopravu na náměstí v Ronově
Dopravní nehoda komplikovala průjezd náměstím