České radiokomunikace uvádějí jako start vysílání „Multiplexu 1“ s nabídkou České televize a Českého rozhlasu termín květen 2010. O dva měsíce dřív má podle zveřejněného harmonogramu anténa v Krásném zahájit i vysílání „Multiplexu 2“, ve kterém diváci naleznou především programy současných komerčních stanic Nova a Prima.

Uvažujte o koupi set-top boxu, nebo se domníváte, že je na tuto investici ještě čas? Hlasujte v anketě!

„Lidé se na možnosti příjmu digitálního signálu ptají už teď. Nejsnadnější situaci mají ti, kdo si pořizují nový televizor. Dobrých devadesát procent plazmových a LCD přijímačů je již vybaveno tunerem pro příjem digitálního vysílání,“ uvádí majitel chrudimské elektroprodejny Zdeněk Kubašta. Občas se objeví i zákazníci, kteří se informují na koupi samostatného set–top boxu. „V některých místech na Prachovicku, Sečsku nebo na Ronovsku už lze v současnosti zachytit digitální vysílání z Prahy,“ dodává Kubašta.

Nejlevnější set–top boxy lze nyní pořídit v ceně pod tisíc korun. S růstem poptávky lze očekávat snížení cen těchto „krabiček“, umožňujících příjem digitálních programů na starších typech televizorů.