Souboru lidových staveb Vysočina poskytl vloni Krajský úřad v Pardubicích účelovou dotaci 200 tisíc korun. Tyto peníze mají sloužit na pořízení projektové dokumentace týkající se dostavby expozičních objektů na Veselém Kopci. Jedním z těchto objektů byla i zmíněná kaple. Stavba se nyní realizuje z finančních prostředků Národního památkového ústavu územního odborného pracoviště v Pardubicích.

Kaple bude otevřena nejpozději v červnu příštího roku. Díky ministerstvu kultury jsme získali již několik předmětů pro vybavení interiéru. Těšíme se, že sakrální objekt vhodně doplní lidové stavby a přinese možnost dalších aktivit v oblasti pořádaných programů a nabídce doplňkových služeb, například svatebních obřadů,“ uvedla vedoucí správy Ilona Vojancová. Kaple bude stát nedaleko zvoničky nad břízkami na louce.

Dalšími objekty, které obohatí skanzen na Veselém Kopci, jsou truhlářská a kolářská dílna. „Transfer z Možděnice bychom rádi uskutečnili v příštím roce, ale záleží na výši našeho rozpočtu,” doplnila Ilona Vojancová.