Památky otevřou své brány návštěvníkům zdarma. A hodně z nich si připravilo speciální program. Třeba v Regionálním muzeu se děti mohou těšit na samoobslužnou dílničku, kde si vyrobí letadélka, autíčka nebo papírové panenky s oblečky.
Od 15 hodin se pak uskuteční komentovaná prohlídka výstavy "Československé hračky druhé poloviny 20. století," vedená majitelem sbírky Ladislavem Suchánkem. Vstupné se neplatí.
Ale i další dvě chrudimská muzea budou otevřena, a to opět se vstupným zdarma. Muzeum barokních soch a Muzeum loutkářských kultur nabídnou komentované i samostatné prohlídky objektů a vystavených exponátů.
Kostely Nanebevzetí Panny Marie, svaté Kateřiny a svatého Michaela se otevřou ráno v 9 hodin a návštěvníci do nich mohou vstoupit až do páté hodiny odpolední.
Vodní zdroje Chrudim, spolek Zahrada ve městě, Galerie Art Světlany a Luboše Jelínkových, Bašta Prachárna a Turistické informační centrum. Všude tam v rámci Dne památek rádi přivítají návštěvníky a nabídnou jim to nejlepší.
Hlavní událostí dne je ale slavnostní otevření sportovní haly. Samotný akt je naplánován na 10. hodinu, poté zahraje Big Band Chrudim a ukázky cvičení předvedou i sportovci, pro které je hala zázemím. Návštěvníci si samozřejmě budou moci volně prohlédnout rekonstruované prostory.
Pouliční festival Chrudim (o)žije pořádá Chrudimská beseda společně s kavárnou Mlsný Pecivál. Jak minulé ročníky potvrdily, centrum města skutečně nebývale ožilo díky bohatému programu, který najdete ZDE.