Anglický den na chrudiské střední zdravotnické školeZdroj: Lukáš Vaníček

V nejvyšším patře školy se otevřela anglická kavárna, kde bylo možné popít čaj nebo kávu a přikousnout k nápoji vánoční cukroví, leč objednat si u obsluhy a konverzovat u stolu bylo možné jen v angličtině.

V sousední třídě vznikl charitativní obchod, kde se prodávaly předměty vybrané mezi studenty – bižuterie, šátky, dekorace a další, kus za třicet korun. Výtěžek prodeje následně věnují pořadatelé na indickou holčičku Valentinku, kterou škola „adoptovala" na dálku před pěti lety.

„Adoptovali jsme ji, když jí bylo osm. V životopise napsala, že se chce stát jednou doktorkou, tak jsme neváhali," poznamenává ředitelka chrudimské zdravotnické školy Zdena Hrochová.
Kdo chtěl, mohl zkusit štěstí a vyhrát pár zajímavosti pomocí losů. Text na nich byl opět v angličtině. I když měl dotyčný smůlu, zbyl mu alespoň lístek s moudrým citátem.

ROSTOUCÍ ZÁJEM

Během pondělí se uskutečnil také ve Střední škole zdravotnické a sociální Chrudim den otevřených dveří. „Zájem se postupně zvyšuje," poznamenává ředitelka a pokračuje:

„V současném třetím ročníku máme nejméně žáků vůbec, ale druhý ročník už je na tom lépe. A v prvních ročnících už máme třídy plné po 34 žácích. Doufáme, že už to bude jen lepší," dodává Zdena Hrochová s tím, že o obory na škole vyučované – zdravotnický asistent i sociální činnost – je zájem stejný.