VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kraj možná neoprávněně nakládal s osobními údaji

Pardubice - Vedoucí odboru komunitních služeb magistrátu má kauzu prověřit přímo u ředitele úřadu.

1.4.2010
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Luboš Jeníček

Rada města Pardubic chce po vedoucí odboru komunitních služeb pardubického magistrátu Ivaně Liedermanové, aby prověřila, zda na krajském úřadě nedošlo k neoprávněnému nakládání s osobními údaji. „Konkrétně jde o protokol z kontroly v příspěvkové organizaci Sociální služby města Pardubic (SSmP),“ upřesnila náměstkyně pardubického primátora Štěpánka Fraňková.

Citlivé osobní údaje

„Protokol, obsahující i citlivé osobní údaje, byl vyvěšen v interním informačním systému krajského úřadu, kde k němu mělo přístup kolem 400 pracovníků,“ sdělila náměstkyně pardubického primátora a dodala, že vedoucí odboru komunitních služeb má nyní za úkol podat podnět přímo řediteli krajského úřadu.

Rada města Pardubic odvolala na svém úterním zasedání Hanu Vičíkovou z funkce ředitelky SSmP. Zároveň vyhlásila výběrové řízení na nového ředitele.

„Změnám v SSmP předcházela společná kontrola krajského úřadu a města, která měla za cíl prověřit, zda byl dosažený hospodářský výsledek SSmP v roce 2008 v souladu s hospodářským výsledkem vykázaným. Z kontroly vznikl pouze protokol, který nebyl projednán s kontrolovanou organizací a ani z něj nevzešly žádné závěry či opatření. Město si proto najalo externí firmu a požádalo ji o zhodnocení protokolu,“ prohlásila Nataša Hradní z oddělení vnějších vztahů Magistrátu města Pardubic.

„Chceme vědět, jak závažná jsou zjištění kontrolní komise uvedená v protokolu i to, jaká opatření je třeba v organizaci provést,“ vysvětlila náměstkyně. Se závěrem auditora, který na základě protokolu z kontroly v SSmP nezjistil závažná, ale spíše formální pochybení, se seznámila jak rada, tak i zastupitelstvo města.

Co říká auditor?

„Projednáním v radě a zastupitelstvu kauzu nepovažuji za uzavřenou. Podle doporučení auditora by mělo dojít k jednání kontrolní komise za účasti zodpovědných osob bývalého a současného zřizovatele (Pardubický kraj a město Pardubice). Na něm by měla být objektivně a za všestranné součinnosti posouzena v protokole sepsaná zjištění a celý protokol podle zákona o státní kontrole uzavřen,“ vyjádřila se náměstkyně pardubického primátora.

Autor: Tomáš Dvořák

1.4.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Jan Mazuch z ODS.

Starostu Poličky dostaly do sněmovny preferenční hlasy

Volby 2017 na Chrudimsku.

Volby na Chrudimsku vyhrálo s přehledem ANO, druzí jsou Piráti, třetí ODS

Pouze ve třech obcích na Chrudimsku nezvítězilo ANO

Chrudimsko - Na Chrudimsku leží 108 obcí. Jen ve třech z nich nezvítězilo hnutí ANO. Na dalších místech se už politická uskupení střídají ve velmi divokém víru zářícím všemi barvami.

AKTUALIZUJEME

ON-LINE: V Pardubickém kraji má ANO 4 mandáty

Pardubický kraj - Sečteno je 100 procent volebních okrsků v kraji. Volby do sněmovny vyhrálo hnutí Ano. Stejně jako v celorepublikovém součtu. V Pardubickém kraji má 29,64 procent hlasů. Druhá je ODS a třetí Piráti.

Co si zvolíme, to budeme mít, říká Jiří Kajínek. Vsadil na svého kamaráda

Pane Kajínku, mohu se s vámi vyfotografovat? Jak se z vězně stane celebrita? V roli spisovatele se představil na 27. Podzimním knižním veletrhu nejslavnější český vězeň Jiří Kajínek.

Fotograf Radek Pavlík nemusel na voliče čekat

Hlinsko - Ve volební místnosti umístěné v budově městského úřadu bylo živo víc, než v uplynulých letech. Vnímá to tak externí fotograf Chrudimského deníku Radek Pavlík.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení