Jak uvádí starosta Nasavrk Milan Chvojka, práce jdou podle plánu a hotovo by mělo být na konci října. Stavebníci by však rádi, pokud počasí dovolí a nevyskytnout se náhlé komplikace, dokončili své dílo o měsíc dříve.

Motoristé zatím středem náměstí mohou projet, nicméně v červnu by se průjezd středem Nasavrk měl na čas uzavřít. Přesunuté jsou i zastávky autobusů.

Důkladná přestavba si však žádá oběti, a to ve výrazném omezení obyvatel, kteří na náměstí bydlí a také obchodníků, kteří zde mají své krámky. Ti rozkopané chodníky před svými výlohami zrovna dvakrát nevítají, nicméně se situací jsou smíření. Otevřeno chtějí mít po celou dobu.

„Udělat se to musí, jiná cesta nevede," říká například Renata Čechlovská z prodejny chovatelských potřeb. „Ubezpečili nás, že až to bude rozkopané, nechají k nám přístup a stavebníci nám pomohou i s nošením zboží do prodejny, pokud to bude potřeba. Jen se bojím, aby to neodradilo zákazníky," poznamenává Čechlovská.

Starosta Chvojka ujišťuje, že pokud to bude jen trochu možné, dělníci průchod do jednotlivých obchodů zachovají. Jen podle jeho slov nebude možné zaparkovat přímo před krámem, nakoupit a hned zase odjet.

„V pondělí jsme měli informační schůzi, kde se sešli stavebníci obyvatelé a majitelé obchodů, kde jsme prezentovali harmonogram stavby. Děláme všechna možná opatření, abychom omezení minimalizovali a dodavatelská firma přislíbila maximální vstřícnost. Až se ale budou dláždit chodníky, bude třeba na krátkou chvíli provoz obchodů omezit. Jsou věci, které se jinak udělat nedají," dodává starosta s tím, že největší dopad pociťují nasavrcké stavebniny, k nimž se nákladní auto se zbožím přes rozkopané náměstí neprotáhne, drobnější auta průjezd ještě zvládnou.