Tento týden na ni před dveřmi ordinace čekalo namísto zdravotnického materiálu nepříjemné překvapení: morče ve zbídačeném stavu.
Terezka, tak ji Zuzana Mravíková pojmenovala, je jen kostra potažená kůží. „Když vše půjde dobře, čeká ji co nejdříve broušení stoliček, které přerůstají přes jazyk a brání Terezce v příjmu potravy," vysvětluje veterinářka.

Život drobných savců mnoho lidí podceňuje. Pořizovací cena je minimální, není třeba často čistit pelíšek a o veterinární péči se až tak neuvažuje. „U morčat se často zapomíná na péči o drápky, kontrola chrupu by taky mela byt pravidlem. Přerůstání stoliček majitel nepozná – zvíře má hlad, na jídlo se vrhá, ale hubne. Nesmí se zapomínat na vitamín C. Při vakcinaci králíků častokrát naleznu přerostlé řezáky, které je jim vrazí až do nosu. Nejen psi, ale i morčata, potkani, králíci, křečci se léčí – jsou to živí tvorové a když potřebují pomoci, třeba i s poslední injekcí, zajděte s nimi k veterináři," vyzývá chovatele Zuzana Mravíková.

Morče Terezka bojuje o život statečně. Veterinářka nyní shání někoho, kdo by si ji vzal do péče a, díky zveřejnění příběhu na Facebooku už se ozývají i případní sponzoři léčby. „Morče je něčí majetek, proto jsem jeho nález oznámila policii. Děkuji klientům, kteří mi ho pomohli při prvním vyšetření podržet a také slečně Kamilce Dvořákové, která se dočasně o Terezku stará," dodává veterinářka.