„Bylo to velmi náročné období, naštěstí jsme nemuseli žádné zaměstnance propustit, což pro nás bylo na prvním místě. Je pravda, že kvůli omezením jsme v našich plánech mírně pozadu, s tím se ale nedá nic dělat. Doufáme, že toto období se již nevrátí,“ uvedla provozovatelka restaurace Veselka na Seči Iveta Fořtová.

Tuto provozovnu nacházející se hned u vjezdu do města teprve čeká hlavní sezóna, nedá se tudíž odhadnout, zda bude patřit k těm úspěšným. Vedení restaurace se prozatím snaží udržet ceny tam, kde byly. První, na čem se na sečské Veselce aktivně pracuje, je zastřešení venkovního posezení, nová dlažba a celkové zútulnění venkovní zahrádky.

Také pro sečský Hotel Jezerka bylo období covidových restrikcí velice těžké. „Z našeho bezproblémového celoročního provozu se v roce 2020 a 2021 stal prakticky provoz sezónní. Naštěstí, hlavně díky programu Antivirus, který kompenzoval vyplácení mezd, jsme mohli udržet všechny klíčové zaměstnance. Bez nich si opětovný start hotelu nedokážeme představit,“ poznamenal ředitel hotelu Jaromír Paulus.

Během loňské letní sezóny Jezerka zaznamenala zvýšený zájem o pobyty v době prázdnin. „Aktuálně pozorujeme trend odložených rezervací. Z našeho pohledu jsou lidé opatrnější a rezervují si pobyty s kratším časovým předstihem, pravděpodobně kvůli obavám z možného storna nebo nemoci. Nicméně pro letní měsíce máme již zhruba 60 procent kapacity vyprodáno, předpokládáme tedy stejnou nebo podobnou obsazenost jako v minulých letech,“ dodal ředitel. Hotel je výrazně zaměřen i na firemní klientelu, která mu plní kapacity hlavně v období od září do června.

Romští uprchlíci z Ukrajiny v dočasném táboře na Hůrkách.
KOMENTÁŘ: Ukrajinští cikáni s větrem ve vlasech

Ceny bylo nutné navýšit s ohledem na výrazný nárůst cen energií, který se do nákladů hotelu promítl ihned od 1. ledna letošního roku. Od března museli lehce navýšit i mzdy, aby neodcházeli zaměstnanci za lepším.

Aktuálně dochází k enormnímu nárůstu ceny u většiny potravin a služeb, ale cílem vedení hotelu je nastavené ceny udržet alespoň do konce letní sezóny.

V současné době je na Jezerce zaměstnáno kolem osmi desítek lidí, v létě posílí kolektiv asi třicet brigádníků.

Pro letošní sezónu žádné výrazné novinky hotel nechystá. Výhledově plánuje modernizaci vnitřního bazénu se slanou vodou a přilehlého sociálního zařízení, ale k tomu dojde nejdříve koncem roku 2023.

Penzion U Nováků v Bítovanech zažil kvůli covidu zcela novou situaci, na kterou se nešlo připravit. „Našli jsme způsob, jímž jsme částečně zachránili provoz. Bylo nutné hodně zapracovat na nových nápadech. Nejhorší byl až prosinec 2021, kdy restaurace byly otevřené, ale tak omezené, že do nich prakticky nikdo nechodil. Většinou se shodneme, že vánoční firemní večírky se rovnaly nule,“ popsal provozovatel restaurace s penzionem René Salaquarda.

Na ceně ubytování se podle jeho slov promítne zdražování energií a potravin. Avšak zatím se drží na úrovni cen za rok 2019, a to na úkor zisku. Ceny jídel a nápojů restaurace upravuje velmi pomalu a snižuje marže.

S nedostatkem personálu se penzion a restaurace nepotýká. „Chováme se slušně k personálu, lidi nepřetěžujeme a oni se pak usmívají na hosty,“ řekl Salaquarda.