Sad byl před časem revitalizován a stromy jsou v dobrém zdravotním stavu. „Jsou průběžně kontrolovány a ve spolupráci s orgány ochrany přírody pak volíme další postup. Jelikož je ale Kaštanka opravdu hodně stará, přemýšlíme také o výsadbě nového kaštanového sadu nad městem," řekl místostarosta města Luboš Dostálek.

V pořadí druhé Kaštanobraní se uskuteční zítra v nasavrcké kaštanové aleji. Oproti loňskému premiérovému ročníku je program podstatně bohatší.
Kaštanobraní začne sobotním polednem. Návštěvníci mohou využít možnost samosběru jedlých kaštanů a ochutnat z nich různá jídla, hlavně sladkosti.

Vše nebude jen o kaštanech, návštěvníci si mohou prohlédnout i arboretum v nasavrckém včelařském učilišti a seznámit se také s regionálními výrobky Železnohorského regionu. K ochutnání budou připraveny pivní speciality, medovina a další dobroty. Na programu je i přednáška o narození a životě Kaštanky nebo přednáška o jedlých kaštanech.

Program:

12.00 – 17.00 hod. – jarmark regionálních výrobků
12.00 – 17.00 hod. – samosběr jedlých kaštanů a prohlídka Kaštanky
13.00 – Slavnostní zahájení
13.00 – 17.00 hod. – kulturní program a vystoupení:
Pohádky za branou ze Slatiňan
Žáci ZUŠ pod vedením sbormistra Jiří Korečka
Národopisný souboru Kohoutek z Chrudimi,
přednáška o Kaštance a jedlých kaštanech
13.30 – 15.30 hod. – prohlídka arboreta ve Včelařském učilišti

Trhy nabídnou med, medovinu a výrobky z včelího vosku z Nasavrk, pečené kaštany a dobroty z nich, svídnickou keramiku, sýry, výrobky z ovčí vlny a pečený čaj, výrobky mini mlékárny Kraskov