„Nedávno se u nás zaregistrovala nová zubní lékařka, jmenuje se Karolína Klemová a najdete ji na Masarykově náměstí. Nové pacienty přijímá,“ prozradil Deníku Ladislav Pecháček z chrudimské pobočky Všeobecné zdravotní pojišťovny, která vede přesnou evidenci o počtu stomatologů na Chrudimsku.
Sympatickou lékařku není těžké najít, má dokonce své vlastní webové stránky klemova.cz, na kterých diskutuje s pacienty a představuje jim nejnovější poznatky a postupy v oboru stomatologie.

„Ano, nové pacienty přijímám. Mohou mě kontaktovat a určitě se domluvíme,“ potvrzuje naši informaci Karolína Klemová. Pro lidi, jež návštěvu stomatologa vnímají jako otřesný zážitek, bude jistě potěšující individuální a hlavně šetrný přístup lékařky ke každému pacientovi. „Klademe důraz na kvalitu, šetrnost a bezbolestnost zákroku, který následuje po diskuzi s pacientem o možnostech léčby. Těmito postupy pomáháme našim pacientům déle si udržet zdravý a krásný usměv. Naší vizí je zajistit ošetření všech pacientů, a to nejen dospělých, ale i těch dětských,“ dodává Karolína Klemová.

#nahled|https://g.denik.cz/59/10/infografika_zubari_denik-630.jpg|https://g.denik.cz/59/10/infografika_zubari.jpg|INFOGRAFIKA: Stomatologů je dost, přesto sehnat volného skoro nezle#

Ošetřování nejmenších pacientů je poněkud složitější a vyžaduje trochu jiný přístup. S trochou trpělivosti se ale podle jejích slov dá vše zvládnout bez velkých stresujících zážitků, které si potom nese malý pacient s sebou celý život. Ideální je, aby na ošetření chodily celé rodiny včetně dětí, protože udržet jejich zdravý chrup se daří jen při dobré spolupráci s rodiči.

Prevence je ve stomatologii velmi důležitá. Pro dětské kolektivy pořádá Karolína Klemová přednášky s názvem „Zdravé zuby“. O tom, jak správně pečovat o chrup, už se zábavnou formou z jejích úst například dozvěděli žáci několika škol v Pardubicích.