VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Návštěva z partnerského města obdivovala vybavení hospice v Chrudimi

Chrudim - „Máme se od vás co učit,“ zaznělo  z úst členů odborné delegace z partnerského nizozemského města Ede při prohlídce hospice, který provozuje sdružení Smíření pro celý Pardubický kraj.

5.3.2012
SDÍLEJ:

Odborníci z partnerského města Ede při návštěvě chrudimského hospice.Foto: Karel Dvořák

Návštěvu v sobotu přivítali  ředitel hospice Jiří Košťál, vedoucí lékař, a Marie Blažková. Oba tito lékaři byli před několika lety na zkušené právě v partnerském městě Ede, kde se seznamovali s činností nizozemských hospiců. Informovali tehdy Holanďany o plánech výstavby která byla ve stádiu výběru lokality a projektové dokumentace.

Příjemné překvapení

Návštěva z Ede se netajila svým překvapením, když v sobotu viděla  skvělou stavbu s promyšlenou vnitřní dispozicí, vybavení pokojů, kuchyně, prádelnu a další potřebné zázemí. Při odborné debatě jim vedení hospice předvedlo v praxi i moderní softwarové vybavení, ve kterém se vede veškerá dokumentace k jednotlivým pacientům. V pozitivním slova smyslu šokovala Holanďany lékařka, která navštívila klienty na pokojích s notebookem v rukou, na místě provedla potřebné a záznamy, a ty se online zobrazovaly i v hlavním řídícím počítači.

Debata o hospicové péči trvala několik hodin. Odborníci si předávali vzájemně další zkušenosti. Shodli s v názoru, že  v hospicu musí být samozřejmostí odborná zdravotní péče, přestože se díky svému zaměření od běžných zdravotnických zařízení odlišuje. Nizozemská návštěva ukázala, že partnerství měst má stále co nabídnout  jedné i druhé straně.

Chrudimský hospic nebyl jediným cílem zájmu odborníků z Ede. Už v pátek si prohlédli městskou ubytovnu v Tovární ulici,  kde se zajímali o chod zařízení, která provozuje obecně prospěšná společnost SOPRE CR.  S činností tohoto zařízení je seznámili ředitel  společnosti Jan Kouba a manažerka sociálních služeb a sociálního poradenství Ivana Bohatá.

(kd, ron)

Autor: Redakce

5.3.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Bára Štěrbová (3 kg a 49 cm) je po šestileté Elišce druhou dcerkou v rodině Aleny a Petra Štěrbových z Ochozi.
16

OBRAZEM: Miminka z chrudimské porodnice 21. října

Jan Mazuch z ODS.

Starostu Poličky dostaly do sněmovny preferenční hlasy

Volby na Chrudimsku vyhrálo s přehledem ANO, druzí jsou Piráti, třetí ODS

Chrudimsko – K volebním urnám přišlo během parlamentních voleb odevzdat svůj hlas 62,94 procent voličů, to je zhruba o dva procentní body nad celorepublikovým průměrem. Z 53 092 odevzdaných obálek jich nebylo platných pouze 339.

Pouze ve třech obcích na Chrudimsku nezvítězilo ANO

Chrudimsko - Na Chrudimsku leží 108 obcí. Jen ve třech z nich nezvítězilo hnutí ANO. Na dalších místech se už politická uskupení střídají ve velmi divokém víru zářícím všemi barvami.

ON-LINE: V Pardubickém kraji má ANO 4 mandáty

Pardubický kraj - Sečteno je 100 procent volebních okrsků v kraji. Volby do sněmovny vyhrálo hnutí Ano. Stejně jako v celorepublikovém součtu. V Pardubickém kraji má 29,64 procent hlasů. Druhá je ODS a třetí Piráti.

Co si zvolíme, to budeme mít, říká Jiří Kajínek. Vsadil na svého kamaráda

Pane Kajínku, mohu se s vámi vyfotografovat? Jak se z vězně stane celebrita? V roli spisovatele se představil na 27. Podzimním knižním veletrhu nejslavnější český vězeň Jiří Kajínek.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení