Pohodlné parkování návštěvníků nemocnice před Penny Marketem, tedy bývalým Plusem, je už minulostí. Nechcete–li nakupovat, ostraha vás z místa vykáže.

„Je to hrůza, co se u nemocnice děje. Lidi nesmí parkovat u obchodu, a tak stojí třeba v zákazu,“ postěžovala si pacientka nemocnice Jana Čermáková, která dochází do jedné z ambulantních ordinací.

Strážníci městské policie jsou v poslední době žádáni o příjezd hlídky. „Ano, řešíme často parkování v zákazu zastavení na silnici ve směru na Vlčnov,“ potvrdil vrchní strážník Josef Kudrnka.

Ředitel společnosti Chrudimská nemocnice Tomáš Vondráček o situaci ví, vždyť nejedna z jeho pracovních návštěv měla na parkovišti před obchodem problém. „Bohužel s tím nic neuděláme, pozemek není náš. Minulé vedení ho vyměnilo za plochu, která se nachází za Penny Marketem, je tam i prostor pro přistávání vrtulníku. Bohužel je to od nemocnice daleko a já si myslím, že ta směna nebyl šťastný krok,“ míní Tomáš Vondráček.

Vozidla s imobilními osobami mohou podle jeho slov projet přední vrátnicí, ale setrvání na dvoře je časově omezeno jen na vyložení či naložení pacienta.
Ostatní návštěvy bez problémů zaparkují za Penny Marketem, ovšem musí počítat s delší cestou do nemocnice. Další možností je projet vrátnicí, která se nachází ve směru na Vlčnov. Ovšem tam jsou parkovací hodiny.

„Není to až takové finanční vydání, první půlhodina je zdarma. Výhodou je, že auta přijedou přímo do areálu. Do objektu to lidé mají pár kroků,“ míní Tomáš Vondráček.