Napsat, že se turisté do muzea nehrnou, by byl milosrdný opis skutečnosti. Návštěvnost je jednoduše mizerná.

Muzeum nicméně funguje a v nejbližší době vystaví další barokní skvost v podobě zapůjčené sochy Boha Otce. Vedení radnice se ale chce nad osudem celého objektu znovu důkladně zamyslet.

Městu se aktuální situace příliš nelíbí

„Zatím nevíme, co s muzeem bude. Určitě tu koncepci chceme vylepšit, přehodnotit, možná i muzeum zavřít. To se uvidí,“ říká starosta František Pilný, podle něhož provoz prodražují částky vynakládané na restaurování vystavených soch. Dočasným řešením proto mají být bezplatné zápůjčky pouze takových plastik, které se obejdou bez restaurátorských zásahů. Nynější fungování objektu je podle starosty neudržitelné. „Ze statistik víme, že muzeum navštíví denně tři platící návštěvníci. Držet tam pro ně pokladnu a průvodce je samozřejmě nesmysl,“ konstatuje starosta.

Místostarosta Aleš Nunvář připomněl, že prostory zrekonstruovaného kostela slouží i k pořádání svateb, koncertů, filmových projekcí a podobně. Návrhy na změny v jeho provozování by podle něj měly být součástí celkové obměny činnosti Chrudimské besedy, se kterou radní počítají po výměně vedení této kulturní organizace.

Opoziční zastupitel Roman Málek míní, že objekt by šlo využívat i pro pořádání komerčních akcí. „Samozřejmě by nemělo jít o prezentace spodního prádla. Proč ale prostor nepronajmout za několik tisíc korun třeba pro pořádání ochutnávky vín?“ klade si řečnickou otázku.

Senioři brázdí republiku.
Pěšky či na kole? Senioři sportují