Rekonstrukci lávky už podle starosty Petra Schejbala nešlo dál odkládat. „Vypracovaný odborný posudek zhodnotil její stav jako havarijní a nechtěli jsme se dočkat toho, že by se třeba časem lávka zřítila, podobně jako ta v pražské Tróji. Nová lávka v hodnotě zhruba 3,5 milionu korun navíc překlene silnici ve větší výšce, takže umožní průjezd i některým dalším nadrozměrným nákladům,“ řekl Petr Schejbal o díle, které má být dokončeno letos v polovině září.

„Těšíme se, protože lávka je mnohem bezpečnější než nedaleký přechod pro chodce. A bezpečnější by měla být i zdejší velká křižovatka, která má projít proměnou na kruhový objezd. Problémem zůstává hluk z dopravy, ale v této věci zase máme přislíbeno, že nám silničáři nechají vyměnit okna u domů,“ komentovala bydlení u silnice místní obyvatelka Eva Mikanová.

Důvodem opravy zámecké brány je také zajištění bezpečnosti chodců, časem by totiž mohlo hrozit zřícení ozdobných prvků. Práce vyjdou zhruba na půl milionu korun. „Věřím, že tady by mohlo být zhruba do měsíce hotovo,“ dodal starosta.

Rekonstrukce chodníku v Nádražní ulici by podle jeho slov měla být hotova do konce srpna a podobně je tomu i s novými šatnami v základní škole.

Rekonstruovaný kulturní dům v Hrochově Týnci slavnostně otevřeli už před nedávnými Městskými slavnostmi, ale ještě zbývá dokončit práci na plášti objektu. Momentálně se budova zatepluje, hotovo bude určitě před nástupem zimy. V další etapě opravy kulturního domu dojde ještě k vybudování předzahrádky se schodištěm a s bezbariérovým přístupem v podobě spirálovité plochy určené nejen vozíčkářům.

Ilustrační foto.
Pátku třináctého se snoubenci nebojí