Filípek a Johanka. To jsou jména dvou pejsků, které pravděpodobně kdosi vyhodil z auta na silnici ve Stíčanech. Odchyt zvládli strážníci Městské policie v Hrochově Týnci.

Na opuštěné tvory upozornili strážníky policisté a požádali je o pomoc s odchytem. Na místě už čekala všímavá slečna, která oznámila nález zmateně pobíhajících psů, kteří v tu dobu ještě věřili, že se pro ně někdo vrátí. „Snažili jsme se společnými silami pejsky odchytit. Ale ti byli plaší a nebylo v lidských možnostech je ve volnosti odchytit. Pejsci nakonec úplně zmizeli z dohledu. Proto jsem požádala paní, aby telefonicky informovala, pokud se opět psi objeví. To se stalo večer, kdy se psi zase objevili u mostku," vypráví příslušnice městské policie Diana Šlechtová, která zároveň v Srbcích u Luže provozuje soukromý dočasný azyl pro opuštěné psy.

FILÍPEK A JOHANKA. Pejsek má delší ouška.Zdroj: Archiv

FILÍPEK A JOHANKA. Pejsek má delší ouška.

Když hlídka dorazila na místo, psi se schovali v odvodňovací rouře a situace se zdála beznadějná. Pomohli tři místní muži za pomoci bidla se podařilo plaché a vyděšené pejsky posunout ke konci pět metrů dlouhé roury. „Už se zklidnili, ale ještě jsou bojácní. Zabydleli se v dílně, kde se cítí nejbezpečněji. Musí se nejprve socializovat, jejich důvěra v člověka je minimální. Pokud by měl po čase někdo o Filípka a Johanku zájem, může se ozvat na telefonní číslo 731 621 332," dodává Diana Šlechtová, která má nyní v péči sedm pejsků.