Zdejší mladí hasiči zaznamenali velký úspěch při krajském kole soutěže Plamen Pardubického a Královohradeckého kraje. Stali se vítězi a postupují do celorepublikového klání.

„Tohoto výborného umístění jsme dosáhli již podruhé. V roce 2005 jsme postoupili do republikového kola také. Konalo se v Plzni a zde jsme obsadili desáté místo z patnácti soutěžních družstev,“ říká Pavel Raba z SDH Zderaz.

Pardubický kraj reprezentovalo v Kamenci na Svitavsku osm týmů. Požární útok Zderazi s časem 20,94 vteřin byl nejlepší pro oba kraje a tým zaslouženě postupuje do vyšší soutěže. Součástí té krajské bylo oficiální otevření nové tarnanové čtyřdráhy pro požární sport, která byla postavena za finanční spoluúčasti Pardubického kraje. Pásku slavnostně se kameneckou starostkou přestřihl krajský radní Petr Šilar. Potom už byly zahájeny soutěže.

Dalším dobrým umístěním závodníků Pardubického kraje v soutěži Plamen je třetí místo družstva SDH Krouna, které společně s SDH Zderaz reprezentovalo okres Chrudim v krajské soutěži.