Porota tvořená zástupci akademické obce a krajského úřadu udělila ceny ve třech kategoriích. Za elektronickou službu Koník, který pomáhá a radí občanům při vyřizování jejich dotazů, získaly prvenství Pardubice. Nejlepší webovou stránku obce má Horní Třešňovec a mezi městy se umístila na zlaté příčce webová prezentace města Heřmanův Městec.

Vedle Heřmanova Městce zaujaly porotu webové stránky měst Polička a Pardubice. Mezi obcemi obsadily druhé místo Stolany, třetí byl Svratouch. Bronz v kategorii nejlepší elektronická služba získala Česká Třebová za ojedinělý informační systém BlueInfo. Druhý Svratouch zaujal porotu webovými kamerami s aktuálním počasím.

„Cena veřejnosti, která byla v minulosti udělována na základě počtu zaslaných hlasů uživatelů webových stránek a vztažených na jednoho obyvatele obce, z důvodu malého počtu hlasujících nebyla udělena,“ uvedl ředitel Krajského úřadu v Pardubicích Jaroslav Folprecht.

Do celostátního kola soutěže Zlatý erb 2009, které se koná v pondělí 6. dubna v Hradci Králové, postoupili vítězové jednotlivých kategorií, tedy Pardubice, Heřmanův Městec a Horní Třešňovec.

Heřmanoměstecké stránky vítězné

Jedenáctý ročník celostátní soutěže Zlatý erb zná vítěze v Pardubickém kraji. Na slavnostním vyhlášení v pátek 20.března byly předány ceny nejlepším v jednotlivých kategoriích. V kategorii měst zopakoval triumf z roku 2004 web Heřmanova Městce, který se umístil na prvním místě před Poličkou a Pardubicemi. Z šesti set účastníků se tak www.hermanuv-mestec.cz může těšit na pozvánku do celostátního finále, jehož vyhlášení se uskuteční 6. dubna v královehradeckém Aldisu.

„Úspěchu si velice vážím, je to pro naše město příjemné ocenění. Doufám, že nové webové stránky se líbí i občanům Heřmanova Městce. Podle růstu počtu návštěvnosti tak lze alespoň usuzovat. Stránky jsou nejen přehlednější, ale nabízejí i nové služby. Já sám jsem začal okamžitě využívat zasílání nejnovějších aktualit o sportovních a kulturních akcích na dalších sedm dní do své mailové schránky,“ dodává starosta města Aleš Jiroutek.