Sobotní program12:00 – Finále 12 metrů
13:00 – Splashdiving show (stylové placáky)
14:00 – Finále skoků z houpačky
15:00 – Krasoplavci
15:30 – Splashdiving show
17:00 – Finále 16m
18:00 – Hoop flow show
19:00 – Uzavření lomu
19:30 – koncerty na louce

High Jump (neboli skok z výšky) totiž spočívá v tom, že závodník skočí z plošiny umístěné opravdu velmi vysoko a během volného pádu předvede sérii vrutů, přemetů a salt, aby následně dopadl do vody.

DLOUHÉ METRY DOLŮ

V trhovokamenickém lomu se dnes od dvanácti hodin bude skákat z plošin ve výšce 12, 16 a poté i 20 metrů nad vodní hladinou. Aby toho nebylo málo, část odvážlivců si troufne na speciální houpačku, která skokana doslova vyhodí do vzduchu.

Hlavním favoritem z domácích luhů a hájů bude Jan Bílý, mistr České Republiky z roku 2015. Tento sedmadvacetiletý Jihočech se aktivně věnuje skokům do vody od roku 2008. I přes celkově nepříznivou tréninkovou situaci v ČR se mu podařilo probojovat na přední příčky jak v českém, tak mezinárodním poháru.

O vítězství na Excelent HighJump Cup se popere také Petra Smolíková. Pod taktovkou trenérky Lucie Absolonové se pustila do skoků z výšky 12 metrů. Petra přiznává, že rok od roku má z výšky větší respekt, ale atmosféra na závodech jí nedovolí vrátit se dolů.

Ze zahraničí přijel například Jan Wilko Heinzel, jehož osobní rekord je skok z 30 metrů. Jan je součástí německého národního týmu takzvaných Splashdiverů.

STYLOVÝ PLACÁK

Slovo „splash" znamená v angličtině cáknutí, čili tito skokani nedopadají do vody po nohách, ale naopak se snaží udeřit na hladinu co největší plochou svého těla, aby svůj let korunovali efektivním cákancem. Česky bychom řekli, že skáčou „placáky". Nicméně pořadatel Robert Přinesdomů upozorňuje, že skokani nedopadají na břicho, ale spíše na zadek, který jim chrání neoprenový oblek.