Dagmar Pecková a František Pilný se osobně neznají, fotografie vznikla po zahajovacím koncertu festivalu Zlatá Pecka v Chrudimi.

„Bohužel jsem neměla ani zdání, že se mezi mé příznivce připletl i pan Pilný. Neznala jsem ho. A najednou se tato fotografie objeví v předvolebním plátku ANO. Bez mého vědomí a svolení! V podstatě ze mě článek udělal nemyslící bytost, které jsou namlouvány hlouposti, jež ona ochotně opakuje. Není to náhodou pan Pilný, kdo zneužívá mého jména a mého morálního kreditu? Já tyto své atributy, které si buduji již 38 let, nedávám jen tak všanc. A pokud chci někoho zaštítit svým jménem, tak to dělám vždy s velkým rozmyslem,“ zdůrazňuje Pecková, která už v srpnu v televizi plně podpořila stávajícího starostu města Petra Řezníčka.

„Text jsem nepsal ani v něm nemám žádnou přímou řeč, je volným hodnocením situace jeho autorem, profesionálním žurnalistou. Nejedná se o předvolební noviny. Nemyslím si však, že by chtěl někdo Dagmar Peckovou poškodit,“ uvádí František Pilný, který prý pěvkyni po koncertu přinesl kytici, dal jí svou vizitku a pozval ji na kávu.

„Kauza použití fotografie z veřejné produkce, kdy fotografie má spíše ilustrační charakter, mi přijde vykonstruovaná. Naopak se cítím poškozen chováním Dagmar Peckové, která sama sebe označuje za morální autoritu, ale slova, která používá, tomu jednoznačně neodpovídají,“ dodává František Pilný, jenž zvažuje právní kroky. Dagmar Pecková už je učinila.

VYJÁDŘENÍ ZPĚVAČKYV článku periodické publikace s označením Noviny Chrudim, které jsou na světě vlastně jen na zviditelnění chrudimské organizace ANO, se necelý týden před volbami objevila fotografie, kde jsem zobrazena já a pan Ing. Pilný. Fotografie byla pořízena 27.8.2018 po zahajovacím koncertě festivalu Zlatá Pecka Chrudim jako spousta jiných desítek fotografií, které si se mnou pořizují mí příznivci. Bohužel jsem neměla ani zdání, že se mezi ně připletl i pan Ing. Pilný. Neznala jsem ho.

A najednou se tato fotografie objeví v předvolebním plátku ANO. Bez mého vědomí a svolení! Notabene s informací, že jiní zneužívají mého jména k vlastní reklamě, namlouvají mi jakési hlouposti, které já pak ochotně opakuji. V podstatě ze mě udělal článek nemyslící bytost, pokud to mám napsat hodně decentně. Nevím, jak na to pan Ing. Pilný přišel. Není to náhodou on, kdo zneužívá mého postavení, mého jména a mého morálního kreditu? Já tyto své atributy, které si budují již 38 let, nedávám jen tak v šanc. A pokud chci někoho podpořit a zaštítit svým jménem, tak to dělám vždy s velkým rozmyslem a vědomě.

Pan Ing. Pilný na mně páchá trestný čin úmyslného uvádění v omyl a poškozování cizích práv. Využívá moje jméno a postavení, aby se mohl vyškrabat na pomyslný politický Olymp a odtud pak se mnou jednat o dalším pokračování festivalu Zlatá Pecka Chrudim, který jsem vytvořila společně se současným vedením města Chrudimě s velkou chutí a pokorou. Jak si mám potom s člověkem, který podráží už na cestě nahoru, sednout společně k jednacímu stolu a vytvářet nové hodnoty pro Chrudim? Ohnout hřbet? Ne děkuji. Pana Ing. Pilného nepodporuji, stejně tak ani pana Babiše. Dobro pro lidi mohou konat jen ti, kteří skutečně vědí, co to slovo znamená. Podle mě to organizace ANO ani v Chrudimi, ani kdekoliv jinde, neví!       

VYJÁDŘENÍ POLITIKAText, který jsem nepsal, ani v něm nemám uvedenou žádnou přímou řeč, je volným hodnocením situace jeho autorem, profesionálním žurnalistou. Nejedná se o předvolební noviny.  Nemyslím si však, že by chtěl někdo Dagmar Peckovou poškodit.
 
O žádných právních krocích nevím, nikdo mě neinformoval, přitom Dagmar Pecková na mě má veškeré kontakty, telefon, e-mail, poštovní adresu, tak se trochu divím, že mi nejprve nezavolala, případně nenapsala a rovnou to řeší takto přes media. Jediným vysvětlením pro mě je - a to i v kontextu dalších informací - že se jedná o dobře načasovanou  předvolební kampaň ze strany stávajících politiků, kteří se přirozeně bojí, že hnutí ANO 2011 bude v komunálních volbách úspěšné. Stačí se podívat na soukromý facebookový profil Dagmar Peckové, kde je několikrát sdíleno velké logo strany stávajícího starosty Petra Řezníčka  SNK-ED a dále tam jsou zveřejněny fotografie svědčící o velkých sympatiích k Petru Řezníčkovi.

Kauza použití fotografie z veřejné produkce, kdy fotografie má spíše ilustrační charakter mi přijde vykonstruovaná. Naopak se cítím poškozen chováním Dagmar Peckové, kdy sice sama sebe označuje za morální autoritu, ale slova, která používá tomu jednoznačně neodpovídají. V této souvislosti zvážím i já další právní kroky, protože jde, podle mého názoru, o předvolební kampaň a snahu porušit volnou soutěž politických subjektů ve volbách.

Ilustrační foto.
Kupci se zboží nedočkali