Bydlí v náchodském domově důchodců. Své 106. narozeniny oslaví 21. prosince.

Karel Kašpárek žije v Domově důchodců Náchod od roku 2000. Celý život pracoval jako truhlář a vychoval jednoho syna. I přes svůj vysoký věk neustále projevuje velký zájem o dění kolem sebe, dokáže i zavzpomínat na své dětství a poutavě vyprávět o časech Rakousko – Uherska či první republiky. Jeho receptem na dlouhověkost je dobrosrdečnost a životní optimismus.

„Během svého pobytu u nás si získal velkou oblibu u ostatních klientů pro svou veselou, družnou povahu a neutuchající ochotu pomáhat,“ řekl ředitel Domova důchodců Náchod Václav Voltr.

K úctyhodnému jubileu mu s předstihem přijel poblahopřát hradecký hejtman Lubomír Franc. Daroval mu knihu o východních Čechách a bonboniéru.

„Panu Kašpárkovi jsem popřál vše nejlepší, hlavně pevné zdraví a hodně optimismu do dalších let. Těší mě, že je v náchodském domově důchodců spokojený a dobře se mu daří,“ řekl hejtman Franc.

Koncem listopadu také oslavila své 107. narozeniny Marie Fišerová z Hořic na Jičínsku, která je druhou nejstarší obyvatelkou Česka, ovšem nejstarší českou rodačkou. O několik měsíců starší Evangelie Čarasová je totiž původem Řekyně a doposud se nenaučila česky.

Zatímco Královéhradecký kraj se tak může chlubit nejstarším žijícím Čechem i nejstarší Češkou, záhadou jsou jména nejstarších obyvatel Pardubického kraje. Najde se obec, která by se takovým primátem chtěla pochlubit? Pište na naši adresu: kamil.dubsky@denik.cz.