„Pomoc, my bydlíme od těch stromů deset metrů! Vy jste se zbláznili to, co děláte, se nedá vrátit! Momentálně padá k zemi další strom. Doufáme že máte radost," je psáno v posledním dopise, ze kterého je cítit bezmoc a vztek.

Proč se musí vzrostlé smrky ztepilé pokácet, se lidé žijící v blízkém domě nedozvěděli. Příslušné rozhodnutí jim nikdo neposlal. „Vzhledem k tomu, že jste nebyl účastníkem řízení o vydání povolení ke kácení 27 ks smrků podél oplocení hasičské stanice, není možné Vám požadované podklady rozhodnutí ve věci a kopii žádosti, poskytnout," napsala Kateřina Mrózková z městského odboru životního prostředí Martinu Sládkovi, který s úřadem komunikuje jako zástupce některých obyvatel domu.

Vedoucí odboru Ivo Rychnovský stěžovatelům napsal: "Posoudili jsme žádost z důvodu snížené provozní bezpečnosti a estetické hodnoty (ulámané horní části korun) povolili stromy pokácet a zároveň nařídili náhradní výsadbu."

Zprávu o kácení stromů úřad oznámil spolku Sdružení pro ekologii Mikulovice a spolku Arnika, avšak lidem, kterým stromy vytvářely hlukovou bariéru a zdobily okolí jejich domu, nikdo nic neřekl. Rozhodnutí je pravomocné. „Smrky jsou zdravé! Proti takové zlovůli je velmi těžké jít," dodává Martin Sládek.