Základní škole zamávali už včera deváťáci v Proseči. Nastudovali divadelní představení pro své spolužáky a společně s rodiči se zúčastnili oficiálního rozloučení se školou spojeného s šerpováním a předáním vysvědčení. „Pan starosta Jan Macháček jim rozdal pamětní list, je to dozajista významná událost v jejich životě. Ostatní naši žáci dostanou vysvědčení v pátek, využil jsem možnost dvoudenního ředitelského volna. Myslím, že to uvítali i rodiče, z nichž někteří odjíždějí už o víkendu na dovolenou," řekl ředitel Základní školy v Proseči Josef Roušar.

Ukončení školního roku se dnes týká i dalších škol, v Chrudimi je to ZŠ Dr. Malíka nebo Speciální škola. Většina žáků a studentů si ale převezme vysvědčení až v úterý. To se týká i Základní školy ve Slatiňanech, kde rovněž ředitelské volno nevyužili. Naopak důvod k radosti mají děti ve Skutči, kde dostanou vysvědčení už dnes a sobotou jim začínají prázdniny.

Maturanti Střední průmyslové školy v Chrudimi už si užívají volna a ti, kteří končí učební obor, dostali včera výuční listy a mohou si užívat volna. Žáci prvních a druhých ročníků učiliště si počkají na vysvědčení do úterý. „Ředitelské volno jsem byl nucen vyčerpat kvůli stavebním pracím na zateplení budovy. Bylo nutné žáky přesouvat z místa na místo a občas museli zůstat doma. Takže první a druhé ročníky učebních oborů budou končit až v úterý, ale po oba dny nového týdne mají školu jen do dvanácti," řekl ředitel chrudimské průmyslovky František Mihulka.

Ať už končí školní rok v pátek nebo v úterý, všem přejeme krásné prázdniny!