VYBRAT REGION
Zavřít mapu

VIDEA/FOTO: Rallye Pardubice odstartovala!

Chrudim – /NOVÉ FOTO ZE SOBOTNÍHO ZÁVODU/ Poslední zářijový víkend, tj. v pátek 26. a sobotu 27. září, se do města opět vrátí více jak padesát závodních vozů, které se vydají na závody do okolních obcí Litoměřice – Křižanovice - městys Bojanov a Chotěnice – Morašice – Mladoňovice. Páteční večer patřil na Resselově náměstí v Chrudimi slavnostnímu představení posádek sedmé Rallye Pardubice.

25.9.2008 8
SDÍLEJ:

V sobotu ráno poprvé zaburácely motory soutěžních vozidel Rallye PardubiceFoto: Karel Dvořák

„Akce s názvem 7. Rallye Pardubice referentskévozy.cz je pořádána ve spolupráci s AMK Zlatá přilba Pardubice a je součástí dalších akcí k 60. výročí konání závodu“, uvedl jeden z organizátorů akce Marek Šimík.

V letošním roce je rallye zařazena do poháru Rallye Cup 2008 na září jako 4. podnik (po rallye v Kostelci nad Orlicí 1.8.2008) a do poháru Trabant cup 2008, kde je přihlášeno 8 vozů. Dnes lze tuto kategorii považovat za historiky předvádějící ovšem nevšední výkony.

Další nově vypsanou třídou, kterou jste v minulosti ještě neměli možnost vidět je Jízda pravidelnosti. V této třídě se může účastnit téměř každý, podmínkou je historický automobil v dobrém technickém stavu i bez vestavěného ochranného rámu a jiných speciálních úprav a disciplína posádky. Musí totiž dodržet předepsaný čas průjezdu pořadatelem ve všech jízdách a hodnotí se rozdíl, přitom nesmí v určité části před koncem zastavit.

Sedmá Rallye Pardubice referentskevozy.cz 2008 bude obsahovat 8 rychlostních testů v celkové délce přes 90 km – srovnatelná tedy s Mistrovství ČR ve sprintrally. Soutěž bude rozdělena do 2 sekcí - ranní a odpolední, přičemž oběma sekcím náleží 4 RZ. Servisní zóna je umístěna do města Chrudim, slavnostní start potom přímo na Resselovo náměstí v Chrudimi. Všechny RZ se pojedou v oblasti Železných hor a povedou po čistě asfaltové trati. Slavnostního představení se zúčastnilo více jak 60 posádek. Mezinárodní reprezentaci budou tvořit soutěžící z Polska (10 posádek). PODÍVEJTE SE NA PROGRAM:

#nahled|https://g.denik.cz/34/c6/casovy_program_denik-630.jpg|https://g.denik.cz/34/c6/casovy_program.jpg|Časový program rallye Pardubice#

Posádky budou uzavřené rychlostní úseky absolvovat dvakrát dopoledne a v opačném směru dvakrát odpoledne. Délka rallye je 160 km, délka rychlostního závodu je přibližně 76 km. Další informace naleznete v září na stránkách www.rallyecup.ic.cz a www.rallyepardubice.cz
Více fotografií a video ze soboty připravujeme.
#nahled|https://g.denik.cz/34/94/logo_7._rpardubice__denik_clanek_hp.jpg|https://g.denik.cz/34/94/logo_7._rpardubice_.jpg|Logo Rallye Pardubice 2008#

TISKOVÁ INFORMACE

7. Rallye Pardubice 2008

Chrudimsko - Nadcházející sobotu 27. září 2008 zaburácejí motory soutěžních vozidel v okolí města Chrudim při 7. Rallye Pardubice referentskevozy.cz 2008. Soutěže je zařazena do seriálu Rallye Cup 2008 a na posádky čeká zhruba 75 km ostré jízdy v 8 rychlostních zkouškách v oblasti Železných hor. Páteční večer 26. září bude patřit slavnostnímu představení posádek, které začíná v 18 hodin přímo v centru Chrudimi na Resselově náměstí.
Při rallye by měla být bezpečnost diváků, jezdců i všech dalších lidí okolo tím nejdůležitějším. Pořadatelé 7. Rallye Pardubice referentskevozy.cz 2008, připravené na sobotu, nechtějí nechat nic náhodě, a proto v tomhle ohledu pilně zbrojí.

Marek Šimík, ředitel soutěže, na toto důležité téma říká: „Vždy nám šlo o bezpečnost, takže letos ještě s větším nasazením zajišťujeme pořadatelský sbor. Je už tradicí, že každý traťový "marsal" má vestu, výraznou kšiltovku, praporek a píšťalku. Ta slouží pro upozornění diváků před příjezdem vozu a zvyšuje to autoritu a je to takové poslední varování na poplach. Viděl jsem to kdysi dávno v Belgii a byl jsem nadšen, jak to působilo. Používáme to od prvního ročníku.“

Zkvalitnění soutěže ale stále nekončí, ředitel se snaží zajistit i další novinky: „Letos jednám se starosty, aby podnítili aktivitu sdružení, hasičů, sportovců nebo třeba i svazu žen :-), protože je to příležitost, jak zkvalitnit divácká místa – parkoviště, směrové značení, zabezpečení, občerstvení. Je s podivem, jak jsou dnes mladí liknaví k nějaké činnosti, snad se nám je podaří zaujmout.

Dále letos zvedneme úroveň radiovým zabezpečením zkušené spol. Kettcom propojením přímo na bezpečnostní složky, dříve jsme měli 3 stanice a místa se signálem jsme obsluhovali přes mobily. Na trati nebudou běžné sanitní vozy pro převoz pacientů s lékařem, ale Zdravotní záchranná služba Pardubického kraje s plně vybaveným vozem a profesionální sehranou posádkou,“ dodává na závěr vedoucí celé soutěže Marek Šimík.

Zdroj: www.rallyepardubice.cz

A kdo tedy vyjede na startovní rampu?


Třída A4


Nejsilnější třída soudobých vozů čítá 13 posádek, z nichž vyčnívá Toyota Corolla WRC posádky Macek – Pilný. Nejrozšířenější čtyřkolkové nářadí – Mitsubishi Lancer – provětrají po RZ jezdci Vajsetl, Kubata sen., Kirnig, Papamichalis a Mechl, konkurenční Subaru Impreza pak Sefzig a Flégr. Druhou Toyotu do seznamu přihlášených nechala zapsat posádka Svoboda – Adámek, kterou technika letošní sezónu spíše trápí.

S vozem Ford Escort Cosworth vyrazí do soutěže Omelka, se Sierrou od stejného výrobce pak již pro Rallye Cup známí Poláci Kuklis – Jaigellicz. Loňští vítězové Pardubic, dvojice Zahradník – Čihulka, vyrazí do soutěže s osvědčenou Lancií Delta Integrale. Se stejným typem automobilu se pak vstříc novým zážitkům vydá smíšená dvojice Dušek – Glucková.


Třída A3

Sedm aut je přihlášeno do třídy soudobých aut s obsahem do 2000 ccm. Rodinná posádka Kopelentů zkusí opět štěstí s ex-Fišerovým Golfem, dieselovou Fabii RS povede Urban, neznámým je Polák Blaszczyk s Opelem Astra OPC. Přihlášen je i druhý muž v Rallye Cupu ve své třídě – Luděk Moulis s osvědčeným Nissanem Almera. Otázkou je kam se zařadí Šolín s Fordem Sierra, Špůr s Ladou 21106 či domácí Schebesta s Fordem Puma.


Třída A2

Po pauze se do závodů vrací Moravec a chce zpět své vedení v hodnocení sk. A2. To mu sebral vítězstvím v Kostelci Fiala, oba jsou přihlášeni do Pardubic, takže lze očekávat přímý souboj. Do tohoto souboje se určitě vloží Macek s Kitovou Felicií, Matyáš s Hondou Civic či Martinů s Fiestou. Pokud se nemýlím, tak své první krůčky v rally bude zkoušet mistr ČR v autoslalomu za rok 2007 a vrchař Petr Blažek s Peugeotem 106. Přihlášeni jsou ještě polští návštěvníci s Peugeotem 206 – posádka Žeberecki – Rybko.


Třída A1

Nejpočetnější třída je zastoupena 19 posádkami. Další pokračování má souboj rodinných dvojic – Nováčkovi se Swiftem vs. Šmidlíkovi s Peugeotem 106. V Kostelci ovšem oběma vypálili rybník Sukovi. Všichni jedou i v Pardubicích, a tak se dá čekat velká bitva. Svoji rychlost na minulých závodech potvrdili i další – Kubata jun., Honců, Zahálka, Michálek či Wimmer. Kam se zařadí Tomášek s Felicií, Dostál s 1000MB či bratři Čepelovi při své premiéře v rally, lze těžce odhadovat. Zajímavé bude také porovnání špičky Rallye Cupu s Jakubem Urbanem na VW Polo, který se po sezóně a půl v poháru mládeže již naplno věnuje sprintrally. V A1 je celá ekipa Poláků – s Cinquecentem Winiarski a Skoczypiec, s novějším typem malého Fiatu Lewandowski (dle videa velký šoumen), dále Michalski a Spychalowicz se Swiftem a mezinárodní posádka Kasprzak / Mikulenkas Nissanem Micra.


Třída H4

Historické automobily do roku výroby s obsahem motoru nad 1600 ccm jsou do Pardubic přihlášeny čtyři. A všechny mají na to vyhrát! Šimurda se Škodou 130 LA je jasná kombinace, ze které vychází rychlá a atraktivní jízda. To samé se dá napsat u Janoty, který odstartuje tradičně s Opelem Asconou. Vávrove c v okolí Chrudimi zaútočí na první místo ve třídě H4 i v rámci Rallye Cupu 2008. Sběratelé druhých míst v RC08, posádka Suda – Pech, si v atraktivnosti nic nezadá se Šimurdou, časy v cíli RZ mají také čím dál lepší.


Třída H3

Nejpočetnější třídou historických vozidel je H3 – čítá osm vozidel, z čehož pouze jediné není značky Škoda. Je to vůz VW Golf I s Kyselou za volantem, momentálně druhý v H3 v RC08. Vedoucím mužem je rokycanský Diepold, jehož bratra na místě spolujezdce v Pardubicích nahradí Ďuran. I další posádky mají na vítězství – Chalupný ze Semechnice (120 S), Tejkal (110 L) či jihočeský Soukup (100).
Papírově by si to o další místa a zároveň body do poháru měli rozdat: katovický Mazuch (110 R), brněnský Seligar (Octavia TS), východočeský Sychra (130 LR) a Stibor z Prahy (1000 MB). Realita může být ale i jiná. Uvidíme.


Třída H2

Historická vozidla do 1200 ccm budou zastoupena na východočeské soutěži v počtu čtyři. Mihulka a Nešetřil (oba Škoda 110 L) se budou snažit zopakovat hezký souboj z Kostelce. Vyhnout se technickým problémům a zapojit se do souboje škodovek by chtěl i blovický Václav Kopáček sen. s vozem VW Golf I. Posledním do „party“ je Polák Zaworski s populárním „Maluchem“ – Fiat 126p.


Třída H1

Do této třídy se bohužel nepřihlásila žádná posádka.


Pravidelnost

Nejoblíbenějším „nástrojem“ této kategorie je vůz značky Trabant. Do Pardubic dorazí čtyři tyto vozidla a za volantem budou sedět Teska, Kotek, Zajíc a Šindelář.

Kdo z nich bude mít nejpřesnější čas?


STATISTIKA:

Celkem přihlášeno: 67 posádek
Soudobá auta: celkem 46
Historická auta: celkem 21
Značky: 17 (Škoda – 20, Ford – 7, Mitsubishi – 5, Suzuki – 5, Volkswagen – 5, Fiat – 4, Trabant – 4, Peugeot – 3, Subaru – 2, Toyota – 2, Lancia – 2, Nissan – 2, Opel – 2, Honda – 1, Audi – 1, Mazda – 1, Lada – 1)
Polské posádky: 10 ½ (polovinu tvoří mezin. posádka Kasprzak – Mikulenka)

Informace o akci:
Ing. Marek Šimík tel.: +420 602 425 105
AUTO IN s.r.o. simikm@autoin.cz
Poděbradská 292
530 09 PARDUBICE

25.9.2008 VSTUP DO DISKUSE 8
SDÍLEJ:

SERVIS

Cestovní ruch a hotelnictví - Cestovní ruch a hotelnictví Recepční v hotelu 18 500 Kč Recepční v hotelích a dalších ubytovacích zařízeních Recepční. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18500 kč, mzda max. 20500 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Místo výkonu práce: Starý Dvůr 47. , ZAMĚSTNANECKÉ VÝHODY: stravování, možnost ubytování, sportovní aktivity., První kontakt učiňte prosím na výše uvedeném telefonním čísle nebo na e-mailové adrese.. Pracoviště: Hotel kraskov s.r.o., 538 43 Třemošnice. Informace: Michaela Hrnčálová, +420 603 709 098. Stavebnictví - Stavebnictví Zedník 13 000 Kč Zedníci (kromě zedníků ohnivzdorného zdiva) Zedník/nice. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 13000 kč, mzda max. 35000 kč. Volných pracovních míst: 10. Poznámka: Vhodné i pro osoby zdravotně znevýhodněné., Místo výkonu práce: Nádražní 1105, Hlinsko. , První kontakt učiňte prosím na výše uvedené e-mailové adrese nebo přímo na provozovně. Předem si ale domluvte termín návštěvy, aby byl zodpovědný pracovník přítomen.. Pracoviště: Jana poslušná - bistro, Nádražní, č.p. 1105, 539 01 Hlinsko v Čechách 1. Informace: Miloš Poslušný, +420 602 414 091. Výroba - Kováři, nástrojaři a příbuzní pracovníci 13 000 Kč Kováři, nástrojaři a příbuzní pracovníci Dělník/nice ve výrobě - nástrojaři a příbuzní pracovníci. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 13000 kč, mzda max. 17000 kč. Volných pracovních míst: 5. Poznámka: Místo výkonu práce: Poličská 444, Hlinsko., NÁPLŇ PRÁCE: zaměstnanec provádí nenáročnou manuální činnost v provozu renomované společnosti v oblasti automotive., ZAMĚSTNANECKÉ VÝHODY: zaměstnavatel je schopen zajistit ubytování i dopravu na pracoviště, zajištěné ubytování v místě., První kontakt učiňte prosím na výše uvedeném telefonním čísle, na e-mailové adrese nebo přímo na provozovně. Předem si ale domluvte termín návštěvy, aby byl zodpovědný pracovník přítomen.. Pracoviště: Grant royal, s.r.o. - megatech industies hlinsko, s. r. o., poličská 444, hlinsko, Poličská, č.p. 444, 539 01 Hlinsko v Čechách 1. Informace: Jan Lisý, +420 775 110 500. Obchod - Obchod Prodavač, prodejce 89 Kč Prodavači drogistického zboží, kosmetiky Prodavač/ka domácích potřeb a drogerie. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 89.2 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Místo výkonu práce: Čs. armády č.p. 213, Chrudim. , NÁPLŇ PRÁCE: prodavačka v prodejně domácích potřeb a drogerie., POŽADAVKY: orientace v prodávaném zboží, příjemné vystupování, poctivost, pořádkumilovnost, práce s počítačem - kasa., První kontakt učiňte prosím na výše uvedeném telefonním čísle, na e-mailové adrese nebo přímo na provozovně. Předem si ale domluvte termín návštěvy, aby byl zodpovědný pracovník přítomen.. Pracoviště: E t s , spol. s r.o. - 01, Čs. armády, č.p. 213, 537 01 Chrudim 1. Informace: Jana Zemanová, +420 606 683 970.

Z hasičského zásahu na hradě Lichnice

Oharek způsobil požár na Lichnici

Ilustrační foto

Po honičce se šofér ukryl v chladné vodě Doubravy

ČSSD ztratilo své senátory na Chrudimsku i Svitavsku

Chrudimsko/Svitavsko - Senátní volby dopadly fiaskem pro ČSSD. Ani na Chrudimsku, ani na Svitavsku, za které v posledním období zasedali senátoři právě za tuto stranu, neuspěli. 

Dva sražení lidé na přechodu: Policie hledá svědky

Heřmanův Městec - V neděli na přechodu v Heřmanově Městci srazilo auto dva chodce, muže a ženu. Policie hledá svědky této nehody.

Vítr řádil, v Běstvině zničil sochu

Chrudimsko - Sobotní výstraha Českého meteorologického ústavu před silným větrem nebyla planá. Hasiči na Chrudimsku vyjížděli v neděli i v pondělí zejména k likvidaci spadaných stromů.

Kde řidiči nejvíc bourají?

Pardubický kraj - Jaké je nejrizikovější místo na silnicích v kraji? Podle čerstvého vydání Allianz Automapy to jsou serpentiny u Červené Vody. Tento úsek silnice I/11 na Orlickoústecku dokonce celostátně obsadil třetí příčku.

DALŠÍ ČLÁNKY Z RUBRIKY

Komunální volby do zastupitelstev obcí 2018 (5. a 6. října 2018)
Seznam kandidátů, jak se volí v komunálních volbách, zpravodajství, výsledky komunálních voleb 2018 a přehled možných koalic v zastupitelstvu vaší obce. Volby do magistrátu a zastupitelstva krajských měst (Praha, Brno, Plzeň, Ostrava, České Budějovice, Jihlava, Hradec Králové, Pardubice, Olomouc, Ústí nad Labem, Karlovy Vary, Liberec, Zlín)

Senátní volby 2018 (1. kolo 5. a 6. října 2018, 2. kolo 12. a 13. října 2018)
Aktuální složení Senátu, seznam kandidátů do Senátu, výsledky senátních voleb 2018 pro volební obvody: Sokolov, Chomutov, Rokycany, Domažlice, České Budějovice, Praha 12, Praha 4, Praha 8, Praha 2, Litoměřice, Teplice, Jablonec nad Nisou, Mladá Boleslav, Benešov, Chrudim, Náchod, Svitavy, Třebíč, Břeclav, Brno-město, Prostějov, Šumperk, Opava, Ostrava-město, Karviná, Vsetín, Zlín.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT