Hasiče nejvíce zaměstnaly popadané větve a stromy, které blokovaly silnice, a bylo třeba je rozřezat a odtáhnout stranou. Konkrétně na Chrudimsku byla například ve 20:41 jednotka hasičů ze Seče vyslána uvolnit komunikaci u obce Zbyslavec. Když se vrátili na základnu a trochu se usušili, mohli vyjet ven znovu. Krátce o půlnoci totiž spadl strom na silnici ve Starém Dvoře u Třemošnice. Pět minut před čtvrtou ráno museli sečští hasiči rozřezat a uvolnit ještě kmen stromu na vozovce u Běstviny a následně větev v nedaleké vesničce Rostejn.

Hlineckou místní část Kouty noční slejvák málem spláchl, kolik se z okolních polí valilo vody. Hrozilo zatopení rodinných domů, proto hlinečtí hasiči místa zabezpečili protipovodňovými pytli. Následně vyčistili kanály, vybudovali hráz a vodu svedli do kanalizace. Jednotka umyla vozovku a na žádost občanů navýšila hráz.

Domácnosti bez proudu

„Během noci jsme zaznamenali desítky poruch na vedeních vysokého a nízkého napětí. K nejvíce postiženým oblastem patřilo Trutnovsko, Náchodsko, Jaroměř a okolí, Jičínsko a Chrudimsko. V Pardubickém kraji jsou poruchy na vedeních vysokého napětí již opraveny, v Královéhradeckém kraji opravujeme posledních pět poruch na vedeních vysokého napětí," uvádí mluvčí ČEZ Šárka Beránková a dodává:

„Na nízkém napětí se pravděpodobně budou poruchy ještě objevovat a lidé nám je budou nahlašovat jak budou přijíždět na své víkendové chaty a chalupy. Poruchy byly způsobeny bouřkovou činností, větrem, stromy a větve padaly do vedení."