Poté začne hlasování o Cenu veřejnosti na webu Dne D. Od zítřka tak můžete svými hlasy přispět k ocenění dobrovolníka ze svého města, obce nebo někoho, koho díky jeho aktivitám znáte. Dobrovolníci se věnují ostatním ve svém volném čase, bez nároku na odměnu. Den D – ocenění dobrovolníků je jednou z mála akcí, která jejich prospěšnou činnost oceňuje.

Slavnostní vyhlášení výsledků, Galavečer Dne D, se uskuteční 7. dubna od 18 hodin v Domě hudby v Pardubicích. Připraven je také bohatý kulturní program.
„Dobrovolník je každý, kdo bez nároku na odměnu pomáhá druhým. Najdeme je nejčastěji v sociální, zdravotní, kulturní, sportovní a výchovné oblasti.

Na území obou východočeských krajů jich působí tisíce. Každoročně vybereme několik zajímavých dobrovolnických osobností, které si odnesou keramickou sošku anděla z ateliéru Černá kočka a další věcné dary. Jestli znáte ve svém okolí nějakého dobrovolníka, neváhejte a nominujte jej prostřednictvím on-line formuláře na webu www.den-d.eu/nominace,“ prohlásil Jan Machek, ředitel pořádající společnosti Terra nostra – malebný kraj.