Možným zbouráním pobočky se zabývalo už minulé vedení radnice a to současné potvrzuje, že k němu opravdu dojde.

„Tahle knihovna je snad trošku zakletá, protože všechno, co se s ní plánovalo udělat, zatím nikdy nevyšlo,“ předznamenal starosta. „Aktuálně jsme zadali projektovou dokumentaci na stavbu nové knihovny, která by měla stát na volné ploše nad restaurací Stromovka. Počítám, že když to dobře půjde, tak bychom tam knihovnu měli postavit příští rok, nebo maximálně v roce 2021,“ upřesnil František Pilný.

Vysloužilá pobočka bude zbourána a plocha pod ní bude upravena. V místě by mohl přibýt další vjezd k do sídliště a našel by se tady i prostor pro nová parkovací stání.

Bývalý chrudimský starosta Petr Řezníček, jenž stál v čele města v minulém volebním období, pak ještě doplnil informaci o chystaném objektu: „Podle studie zpracované městským architektem Markem Janatkou má jít o velmi jednoduchou lehkou stavbu. Nemá to být dům, ve kterém by se jen půjčovaly knížky. Objekt bude sloužit i jako místo pro setkávání lidí žijících v okolí. Mohla by ho využívat i blízká mateřská škola nebo nedaleká škola základní,“ dodal Petr Řezníček.