„Nyní běží lhůta na odvolání proti výsledkům a po uplynutí této doby se patrně v půli července uskuteční vernisáž všech prací, která je povinnou součástí architektonické soutěže," říká chrudimský starosta Petr Řezníček.

Autoři vítězného návrhu se vešli do pravidly daného finančního limitu 120 milionů korun. Leč to však v žádném případě neznamená, že takovou částku bude modernizace stát. „Návrh není projektová dokumentace a ani ta nezaručí, jaká bude výsledná cena," podotýká Petr Řezníček.

Vítězný návrh nepočítá s úplnou demolicí budovy, ale s razantními úpravami. Podle starosty splňuje potřeby sportovního zařízení. Odděluje takzvanou čistou a špinavou zónu, tedy prostory pro sportovce a přicházející veřejnost, vyřešil také nové objekty v přístavbě směrem do Opletalovy ulice, kde budou náhradní cvičební prostory. Počítá také s ubytovacími kapacitami a občerstvením, upraven bude i vstupní prostor. Snížit by se měla rovněž energetická náročnost provozu areálu.

„Návrh z hlediska architektury bude určitě předmětem bouřlivých diskusí, ale je tu prostor k tomu, aby některé části doznaly určitých změn s ohledem na lokalitu. Není to ale žádná divočina," uklidňuje na závěr Petr Řezníček.