"Evidujeme jednu dopravní nehodu se zraněním u obce Břehy. Na místě zasahovala profesionální jednotka z Přelouče. Osobní vozidlo narazilo do stromu. Zdravotnická záchranná služba odvezla jednu zraněnou osobu do nemocnice. Jednotka zajistila auto proti požáru a úniku provozních kapalin," uvedla mluvčí hasičů Jana Poláková.

V průběhu dne hasiči Pardubického kraje vyprošťovali zapadlá auta (tyto události jsou bez zranění) nebo odstraňovali nalomené větve, které hrozily pádem na chodník či vozovku.

Smutný pohled na zavřené stánky na vánočním trhu v Pardubicích.
„Je to pro nás likvidační. Vláda se k nám zachovala sprostě,“ nadává trhovkyně

"Zasahovali jsme například u Třemošnice, ve Vysokém Mýtě, u Bělé nad Svitavou, u Poličky, v Chrudimi a dalších míst v Pardubickém kraji," dodala

Nehody se po poledni staly také v Dobříkově, Velinách nebo Mikulovicích.

Už v sobotu kolem páté hodiny odpolední se profesionální jednotka hasičů vydala za řidičem u Moravské Třebové, který se kvůli sněhu ocitl v nesnázích.

Automobil skončil ve značně hlubokém příkopu. Muži se naštěstí nic vážného nestalo. "Byl ale značně promrzlý, na místě stál dvě hodiny," vysvětlila mluvčí hasičů Jana Poláková s tím, že se jednotka o muže postarala a zajistila mu tepelný komfort. Vůz se však hasičům nepodařilo z příkopu vyprostit. Na místo tak musela dorazit odtahová služba.