Přibližně 12 milionů korun získala obec v rámci různých dotačních zdrojů včetně Ministerstva pro místní rozvoj ČR "Z krajského rozpočtu jsme poskytli 750 tisíc korun na přístavbu hasičské zbrojnice. Je obdivuhodné, že Bylany rekonstrukci zvládly bez čerpání úvěru," řekl hejtman Pardubického kraje Martin Netolický, který do Bylan koncem minulého týdne zavítal na návštěvu.

Majestátní kostel svatého Filipa a Jakuba pochází z 13. století.
Trhová Kamenice bojuje za záchranu barokního kostela. Sbor Jeřabiny v akci

Zároveň si prohlédl komunální traktor s možností nástavby pro úklid sněhu či čištění komunikací, na který obec získala dotaci 210 tisíc korun z krajského Programu obnovy venkova. Další výzvou pro obec je vybudování multifunkčního hřiště či budování chodníku na hlavní silnici z Chrudimi do Heřmanova Městce, což bude aktivita koordinovaná s investicí Ředitelství silnic a dálnic ČR.

Obecní úřad a hasičskou zbrojnici budou moci v sobotu 20. dubna vidět návštěvníci Bylanského dne. "Máme několik důvodů k oslavě. Náš sbor dobrovolných hasičů slaví 135. výročí existence a padesát let od vzniku si připomíná i mateřská škola, která uspořádá Den otevřených dveří," řekl Deníku bylanský starosta Tomáš Hrubý.