Na svém facebookovém profilu zveřejnil nabídku třeba chrudimský starosta František Pilný a hned to schytal. „Proč to nabízíte, když je to dobrovolné? Kdo bude chtít, tak si to najde sám, to jste trochu zklamal, možná vámi teď budou lidi pohrdat,“ zní jeden z mnoha negativních příspěvků.

Naopak někteří lidé nabídku očkovacího kamionu „do domu“ vítají. „Buďte ráda, že máme starostu, který odpovídá na dotazy, řeší problémy a stará se o město. A jestli nesouhlasíte, neodsuzujte jeho příspěvky. Najdou se určitě tací, kteří jsou rádi za tuto informaci a využijí ji,“ poznamenal jeden z diskutujících.

Zatím to vypadá, že v Chrudimi zájem o příjezd mobilního týmu mimo plánovaný termín velký není. „Tady už tak velká skupina neočkovaných nebude. Něco podobného jsme tu měli asi před šesti týdny pro úředníky městského úřadu a domluvil jsem to i pro zaměstnance firmy Evona. Z 239 úředníků se jich přihlásilo jen několik, rozšířil jsem to i na rodinné příslušníky a celkově jich bylo asi třicet. Z Evony projevilo zájem dvacet lidí,“ popsal starosta Pilný.

Mezi zájemci jsou chrudimští bezdomovci. „Deset už máme proočkovaných, patnáct osob se ke kamionu dostaví,“ uvedl ředitel společnosti Sopre CR Petr Čápek.

Výzvu kraje tlumočila většina vesnic a měst. Třeba letohradská radnice vyzvala občany, aby kontaktovali starostu Petra Fialu. Hlásit se mohli také lidé z okolních obcí. Stejnou možnost nabídl i Dolní Újezd u Litomyšle. „Pro zjištění předběžného zájmu prosíme, aby se zájemci hlásili na obecním úřadě e-mailem nebo telefonicky. Nejpozději do pondělí 26. července do 9 hodin ráno,“ informovala obec.

Jak se však vyjádřil jeden ze starostů, který si nepřál být jmenován, kdo se chtěl očkovat, už si to zařídil jinak. „O očkovací kamion jsem velmi stál na jaře, kdy byly dlouhé čekací doby,“ řekl.