Ceny nájemného nebytových prostor v majetku města Chrudim se ani letos nebudou zvyšovat. Město by sice mohlo, v souladu s někdejším usnesením a pozdější praxí, zvednout nájem o míru inflace, jenže na trhu téměř zcela chybí poptávka. Zdražení nájemného o 1,5 procenta by se tak zřejmě minulo účinkem.

„Samotná poptávka po nebytových prostorách je nevalná,“ přiznává první chrudimský místostarosta Miroslav Tejkl. „Není to poprvé, kdy ke zvyšování nájmu nepřistupujeme, stejná situace nastala již v minulém roce. Jakmile ale zaznamenáme opětovné zvýšení zájmu, tak se k principu automatického navyšování nájmů o inflaci zase vrátíme,“ doplňuje místostarosta.

Město Chrudim nyní disponuje volnými nebytovými prostorami hned v několika lokalitách. Jde o plochy v domech v chrudimském centru i v jeho blízkém okolí. Tedy v Široké ulici, v Topolské ulici, ve Svěchyňově ulici nebo na Školním náměstí. Nejvíce volných místností a kanceláří pak nabízí Chrudim v Městském parku. Volné nebytové plochy ve městě tak dohromady čítají bezmála 800 metrů čtverečních.

„Město pronajímá nebytové prostory od 500 korun do 1200 korun za metr a rok. Pět stovek platí třeba pro Městský park, Rozhlednu či Větrník. Dvanáct set korun činí platba za pronájem v historickém centru. Neziskové organizace ale platí méně,“ doplňuje řeč čísel mluvčí městského úřadu Sylva Drašnarová.