SeniorCentrum Skuteč prošlo nákladnou rekonstrukcí. O pohodlí klientů se stará devětačtyřicet zaměstnanců.

Toto zařízení mělo do roku 2006 statut penzionu pro důchodce a poskytovalo soběstačným klientům ubytování spojené s pečovatelskou službu. Příslušnými zákony byla však tato možnost koncem roku 2007 zrušena a zařízení bylo třeba převést do podoby domova pro seniory.

V praxi to znamená, že objekt musel projít nákladnou přestavbou. „ Budova penzionu získala náhradní zdroj elektrické energie, stavebními úpravami prošly pokoje, pro přirozené propojení obou objektů byl vybudován nadzemní spojovací krček,“ popisuje změny ředitel SeniorCentra Skuteč Josef Tumpach.

„Investice zahrnuje i množství moderního vybavení, jako jsou polohovací vana či zvedáky, výkonný konvektomat a robot v kuchyni, nové koupelny v pokojích klientů, vybavení jídelny či sesterny,“ dodává Josef Tumpach.

SeniorCentrum Skuteč nyní ve dvou domovech pro seniory poskytuje ubytování celkem 115 klientům, a to v jednolůžkových a dvoulůžkových pokojích. Stravování je zajištěno ve vlastním moderním zařízení. Péče je klientům poskytována formou zdravotní péče, ošetřovatelské péče a ošetřovatelské rehabilitace. O jejich pohodlí se stará 49 zaměstnanců.

Na 16. září připravilo vedení SeniorCentra se svými zaměstnanci Den otevřených dveří. Od 15. hodiny bude možné navštívit a prohlédnout si oba objekty, připraveno bude i malé občerstvení, zahraje Šeucovanka. Při této příležitosti bude slavnostně předán do užívání nový spojovací krček. (bal, ron)