Jako studená sprcha zapůsobilo pro obyvatele chrudimského okresu tvrzení ministerstva dopravy, které údajně nenajde peníze na zahájení výstavby chrudimského obchvatu.

„Nejsou to hrozby, je to bohužel realita. Pokud skutečně dostaneme od vlády do rozpočtu Státního fondu dopravní infrastruktry o 10 miliard méně než potřebných 47 miliard, nebudeme schopni nové stavby vůbec zahájit,“ řekl Martin Novák z ministerstva dopravy, který dal těmito slovy pomyslný palec dolů výstavbě křižovatky u pardubického Parama a chrudimskému obchvatu.

O reakci jsme včera požádali poslance Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR Jana Čechlovského (ODS) a Jana Chvojku (ČSSD). „Komentovat výroky, které se každých čtrnáct dní mění, pokládám za zbytečné. Je třeba si počkat na finální podobu rozpočtu, protože ještě se všechno desetkrát změní. Jsem bytostně přesvědčen, že příští rok bude výstavba obchvatu Chrudimě zahájena,“ řekl Jan Čechlovský. Podobného názoru je i poslanec Jan Chvojka.

"Doufám, že je to jen výstřel do tmy, informační šum. Pokud by to byla pravda, museli bychom zaiktivizovat všechny síly a pana ministra přesvědčit o nutnosti výstavby obchvatu,“ uvedl Chvojka.

Na webu Chrudimského deníku už se objevují reakce čtenářů. „Bylo to očekávatelné, že se ministerstvu dopravy nedá věřit. Přes to mě to velice zklamalo. I když vyřešením jen jednoho z problémů by přeneslo daleko více potíží na druhý problém, proto obchvat Chrudimi a křižovatku u Parama nelze oddělovat,“ míní na facebooku čtenář Tomáš Stolařík.