„Vzhledem k tomu, že se tato stavba dostala do usnesení vlády, měla by být zanesena i do rozpočtu Státního fondu dopravní infrastruktury. Nyní se čeká na jeho schválení. S tím, že výstavbu obchvatu zahájíme v příštím roce, počítáme napevno. V první polovině roku se budeme snažit získat co nejvíc peněz,“ řekl po jednání starosta města Jan Čechlovský.

Výstavbu obchvatu prosazuje poslanec parlamentu a bývalý starosta Chrudimě Ladislav Libý. Ten se ještě před úterním jednání na Státním fondu dopravní infrastruktury setkal se starostou Čechlovským.

„Tématem jednání byl mimo jiné obchvat města. Po jednání starosty Čechlovského a poslance Libého s ministrem dopravy Alešem Řebíčkem se stavba dostala do usnesení vlády, ale vedení města se již před časem shodlo s poslancem na dalších jednáních na úrovni Ministerstva dopravy, Státního fondu dopravní infrastruktury a Ředitelství silnic a dálnic ČR tak, aby se zahájení obchvatu ve slibovaném termínu uskutečnilo,“ uvádí tisková mluvčí chrudimské radnice Sylva Drašnarová.