Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Obec Vysočina oslavila Zlatou stuhu ve velkém

Vysočina - /FOTOGALERIE/ Na parkovišti u Veselého Kopce hrála kapela až do noci. Pozvaní hosté si mohli prohlédnout jednotlivé vesničky a nabrat inspiraci.

24.8.2015
SDÍLEJ:

Obec Vysočina byla oceněna Zlatou stuhou, a stala se tak Vesnicí Pardubického kraje 2015. Slavnostní vyhlášení proběhlo na parkovišti u veselokopeckého skanzenu.Foto: DENÍK/Lukáš Vaníček

Obec Vysočina byla oceněna Zlatou stuhou, a stala se tak Vesnicí Pardubického kraje 2015. Tuto událost bylo třeba řádně oslavit, a tak se v pátek na parkovišti u Veselého Kopce uskutečnilo slavnostní vyhlášení výsledků, které doplnila hudba, tanec i zpěv.

Dopoledne se zde sešli starostové, politici i další hosté a součástí programu byla i exkurze do vesniček, které obec Vysočinu tvoří. Tři autobusy se rozjely do Možděnice, Rváčova, Svobodných Hamrů a Dřevíkova, aby se mohli na vlastní oči přesvědčit, proč právě tuto obec zvolili porotci jako nejlepší z dvanácti přihlášených.

„V každé části se snažíme něco opravit nebo postavit třeba nové hřiště a knihovnu ve Rváčově, novou autobusovou zastávku v Možděnici, za kterou jsme letos získali ocenění Zlatá cihla a podobně. Je to takové puzzle, do kterého přidáváme další a další dílky. Nedá se říci, na který projekt jsem pyšný nejvíc," říká skromně starosta obce Vysočina Tomáš Dubský.

Zajímavá místa

Návštěvníci si mohli prohlédnout třeba zámeček ve Svobodných Hamrech, který vlastní rodina Ferdinanda Peroutky. „Možná právě tam se skrývají ty jeho hledané články," žertují ihned někteří hosté. Prohlídka pokračuje ve Rváčově ve stále ještě novotou vonící knihovně, kterou vedení obce vybudovalo ze staré školy, přičemž v patře vznikly byty.

Knihovna však není jen místo půjčování knih, ale soustřeďuje se zde společenský život pro malé i velké. Knihovnice Iveta Tichá zde pořádá kurzy malování nebo trénování paměti pro všechny věkové kategorie. Scházejí se tu nad kávou maminky s malými dětmi i senioři, které po jednotlivých obcí posbírá autobus.

Zábava až do noci

Odpoledne, počínaje půl druhou, začínají oslavy pro širokou veřejnost, a to nejprve zpěvem státní hymny. Poté už starostové oceněných obcí přebírají Modrou, Bílou a Oranžovou stuhu. Jelikož většinu diváků tvoří místní obyvatelé, tak všichni čekají na závěr, kdy starosta Tomáš Dubský z rukou náměstkyně ministryně pro místní rozvoj Kláry Dostálové dostává Zlatou stuhu.

„Máme z ocenění velkou radost. Dá to hodně práce i starostí, ale máme vynikající pana starostu," pochvaluje si například Monika Nevečeřalová, které se oslav také zúčastnila.

Program moderovali Michaela Bačkovská a herec Jan Antonín Duchoslav, který vyrostl právě v Možděnici. Na pódiu postupně vystoupili například žáci ze Základní školy v Trhové Kamenici, kteří si připravili zdramatizovanou legendu o budování kostela sv. Mikuláše nedaleko Rváčova. Poté zapěli a zatančil členové folklórního souboru Vysočan. Závěr odpoledne a večer už patřil hudbě, neboť od půl šesté do jedenácti koncertovala nejprve Hlinečanka a poté country skupina Klondike. (lv)

Autor: Lukáš Vaníček

24.8.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Kraskov, Třemošnice, Seč a Ronov nad Doubravou. Tam všude zavítal chrudimský volební reportér.
10

Mezi urnami aneb Když reportér vyrazí na pouť po volebních místnostech

Vlastimila Kühra doprovází k volební urně manželka. Pomáhá mu také za plentou s vložením hlasovacího lístku do obálky.

Hlasovací lístky předčítal nevidomému počítač

Volby začaly! Debatovalo se o nich i v masně

Chrudim - Když hodiny na Resselově náměstí odbíjejí druhou odpoledne, otevírají se dveře volebních místností. Před okrskem číslo 9 u Městského kina v Chrudimi už stojí dlouhá fronta možná dvaceti lidí, kteří chtějí odevzdat svůj hlas. Členové volební komise, všichni zkušení matadoři, se nebojí, že by se tu nudili. Očekává se tu velká účast.

Policejní lovci lebek měli před volbami žně

Pardubický kraj - Za jedenáct dní policisté pořádně doplnili stavy věznic o šest hledaných.

VÍME PRVNÍ / AKTUALIZOVÁNO

VIDEO: Člen komise agitoval ve volební místnosti za Blok proti islamizaci

Pardubice - Místopředseda volební komise v Pardubicích vítal voliče v tričku s přeškrtnutou mešitou.

Opilý muž demoloval byt, házel věci z okna a pořezal se na zadku

Chrudim – Pořádné pozdvižení způsobil ve středu pár minut před sedmnáctou hodinou muž ve Fibichově ulici. Z okna svého bytu vyhodil ven na chodník židličku a několik lahví.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení