„Přijela jsem z Prahy, ze sněhové kalamity do skoro jarního počasí. Tady jsem prvně viděla maškarní průvod a ohromně se mně to zalíbilo. Proto sem jezdím už pravidelně. Je tady krásná atmosféra, báječní lidé, zábava a veselost. Každým rokem se těším na maškary," sdělila s veselou náladou Eva Tomšovicová.

Průvod s kapelou, šašky, maskami, strakatými, kominíky, slaměnými a dalšími šel od domku k domku. Zde majitelům rodinných domků a chalupářům zahrál na přání jejich písničku, zatančili si domácími a maškary konaly své taškařice. K tomu patřilo dobré jídlo, koblížky, chlebíčky, uzené a také ostřejší nápoj, jako je žlebská slivovička a další ohnivá voda.

„Do obce Žlebské Chvalovice jsme se přistěhovali nedávno, a tak prvně zde slavíme maškarní rej. Je to pro nás něco nového, člověk se zasměje, pobaví a o to vždy jde," řekli zvesela manželé Virágovi.

Po dlouhém projití Žlebských Chvalovic a Lhůt se průvod vrátil na výchozí místo, kde zastřelili medvěda. Toho naložili na žebřík, odnesli do místního hostince a následně jej oživili. Veselá nálada poté pokračovala ve večerní maškarní zábavě.

PAVEL KALINA