Závod byl, co se týká počtu soutěžících, velmi úspěšný. „Zúčastnilo se dvacet osm mužů a sedm žen. A celkem osm štafet. To je na nás poměrně hodně," říká Vendulka Nováčková z občanského sdružení Kraskov, které akci pořádalo. „Pokud se akce ujme, tak ji příští rok určitě uspořádáme znovu. I když někteří závodníci, kteří přišli hodně zmordovaní, říkali, že takhle už tedy ne," směje se pořadatelka.

V závodě nešlo ani tak o vynikající výkony, ale spíše o to, pořádně se pobavit. Areál kraskovského kempu s možností grilování a koupání byl pro takovou příležitost skvělou volbou.

A co má sdružení všechno na starosti? „Pořádáme akce pro děti, občas i pro dospělé. Fungujeme už zhruba dva roky a máme za sebou několik vydařených akcí jako jsou například čarodějnice, kterými rok začínáme. Následuje dětský den, ukončení prázdnin a v říjnu bývá lampionový průvod," vyjmenovává jednotlivé aktivity Nováčková. „V hlavě však máme spoustu dalších plánů. Ale vzhledem k tomu, že máme všichni svojí práci a rodiny, tak je to trochu těžké. Ale i tak bychom toho chtěli dělat mnohem víc. Chuť by rozhodně byla."

(skr)