Do závodu se přihlásilo dle technické přejímky 27 týmů nadšenců, amatérů, amatérských motokrosařů, kterým něco říká malý pionýr Jawa 50, neboli „pekáč či fichtl“. Organizátoři připravili bezpečnou, perfektní a uzavřenou trasu pod fotbalovým hřištěm v Prachovicích o délce do pěti kilometrů a okruh se jezdil celé čtyři hodiny.

Majitelé původních, upravených pionýrů Jawa 50 a mustangů opět o obsahu 50 cm³ se na závod připravili, provedli na poslední chvíli nezbytné úpravy a v deset hodin byl závod odstartován starostkou obce Bohuslavou Čeplovou. Před startem popřál účastníkům hlavní organizátor Petr Rulík šťastné dojeti do cíle.

Potom již jezdci kroužili po trase a po několika kolech a nebo hodině se střídali. Zpočátku počasí nebylo závodům nakloněné, ale snad kouř z výfuků na soutěžních a upravených motocyklech rozehnal mraky a na účastníky se nakonec sluníčko usmálo. Vítězem závodu byla dvojice Robert Remsa a Václav Kocourek, druhé skončilo družstvo ve složení Petr Rulík a Petr Kopecký a na třetí stupeň vítězů vystoupil Michal Hlaváč a Marek Lehký. Prvním třem byly předány poháry a vavřínové věnce včetně krásných cen. Jak pronesli organizátoři akce při slavnostním vyhlášení vítězů na „bednu“, všem sponzorům a obci Prachovice patří velký dík.

Na závody se také přišel podívat a držet palce svému synovi Michalovi otec Miloslav Hlaváč. „Sám jsem také jezdil na podobných závodních motocyklech. Motorům velice dobře rozumím. Podobné technické úpravy jako dělají nyní závodníci, jsem dělal v letech 1960 - 1961, kdy jsem vyhrával většinu závodů a byl jsem mistrem republiky“ řekl Miloslav Hlaváč. Tento sympaťák dělá v současné době mechanika Josefu Macháčkovi, který jezdí na čtyřkolkách a vyhrál rallye Paříž - Dakar.