FOTBAL: Nováček potvrdil ambice, galantní premiéra „eskáčka“

Chrudim – Živanice 0:2

Fotbalisté místního AFK vstoupili do nového divizního ročníku porážkou s ambiciozním nováčkem ze Živanic. Ten se po suverénním prvenství v krajském přeboru netají záměrem postoupit ještě výš – do České fotbalové ligy. A v Chrudimi prokázal, že smělé cíle jsou namístě.

SK Chrudim – SK Holcim Prachovice 8:1

Lepší premiéru si domácí fotbalový účastník I. A třídy ani přát nemohl. Domácí spustili brankostroj, který se zarazil, až když na ukazateli skóre svítil výsledek 8:1.

KOMPLETNÍ VÝSLEDKOVÝ SERVIS PREMIÉROVÉHO KOLA NAJDETE POD TÍMTO ODKAZEM.

HROCHŮV TÝNEC: Majitelé amerických aut měli sraz

Víkendový sraz majitelů amerických aut a motorek 2nd American Run nabízel mnohem víc, než atraktivní podívanou na nablýskané stroje. Nechyběly ani nejrůznější soutěže, jako valení pneumatik nebo hod klikovým hřídelem do dálky.

Připravujeme další snímky.

HLINSKO: Turisté vyrazili po stopách malířů Vysočiny

Třicátému ročníku turistického pochodu a cykloturistické jízdy „Krajem malířů Vysočiny“ počasí moc nepřálo, přesto se ho mnoho turistů nezaleklo. Pěší měli na výběr z několika tras, z nichž nejdelší měřila 37 kilometrů. Cyklisté mohli zase vyrazit na dvaceti až osmdesátikilo­metrovou vyjížďku.

LOZICE: Stodoly kostely

Nejen milovníci lidových písní Chrudimska v podání národopisného souboru Formani ze Slatiňan navštívili v sobotu Lozice. Připravena byla i pohádka pro děti nebo ukázky drátování a další zajímavý program.

CHRUDIM: Město žije Salvátorskou poutí

Zdejší Resselovo náměstí je již od poloviny týdne zaplněno pouťouvými atrakcemi. Život tu v sobotu neustal ani s příchodem tmy, naopak mnoho návštěvníků přilákaly právě nasvícené kolotoče zářící do noci.

Během nedělního dopoledne si mnoho Chrudimáků nenechalo ujít tradiční bohoslužby v chrámu Nanebevzetí Panny Marie na Resselově náměstí. Té první se ujal farář Pavel Hájek, druhou odsloužil Josef Smola.

Zábava pokračovala samozřejmě i na atrakcích. Přesvědčit se můžete sami, stačí se podívat na snímky v galerii.

Připravujeme další snímky.

HEŘMANŮV MĚSTEC: Prstýnky si vyměnili k narozeninám

Snoubenci Roman Bröckl a Pavla Kramářová z Chotěnic si své ano řekli netradičně v neděli 10. srpna na heřmanoměstecké radnici. V ten den totiž oba slaví narozeniny.

Připravujeme další snímky.