Příznivci malých motocyklů, „fichtlů“, uspořádali v sobotu v Prachovicích druhý ročník zimní soutěže „Fichtl Cup.“ Klání bylo rozděleno na dvě technické kategorie, na neupravené malé motocykly a na upravené speciály.

Do závodu se přihlásilo 33 fichtl-závodníků. Nejmladším účastníkem byl mladík narozený v roce 1994, nejstaršímu bylo 45 let. Závod se konal za krásného slunného počasí, a navzdory tomu, že šlo o zimní soutěž, trať byla bez sněhu. Závod odstartovala starostka obce Bohuslava Čepová a soutěžící se pak hnali do cíle na trati dlouhé jeden kilometr na 2 x 30 minut.

Vítězem závodu na neupraveném „fichtlu“ se stal Petr Bartoš, druhý skončil Tomáš Jůza, na bronzovou příčku vystoupil Martin Bucek. V dalším závodu na speciálně upravených 'fichtlech' skončil na třetím místě Roman Bucek, stříbro vybojoval Robert Remsa a vítězem kategorie se stal Martin Ouřecký. Vítězové i další účastníci závodu pak dostali zajímavé ceny.

Sobotnímu klání přihlížel Miloslav Hlaváč, který připravuje čtyřkolky a buginy a pracuje jako servisní mechanik pro jezdce Josefa Macháčka známého z rallye Paříž – Dakar. Své želízko v soutěžním ohni měl i jezdec pan Bucek starší, který radil závodníkům v jízdě a v technice. „Dříve jsem soutěžně jezdil na motorkách, ale v současné době jezdím jen v kategorii veteránů, kde při závodech končívám na vítězných bednách. Je vidět, že na malých motocyklech se dají dělat skoro nemožné úpravy. Vždyť jsou tu i motocykly, které mají šest rychlostních stupňů a vše se musí vejít do původního motoru motocyklu,“ konstatoval Bucek.

Poděkování organizátorů si nakonec vysloužila nejen starostka obce, ale i sponzoři a všichni ti, kteří zajímavou soutěž pomáhali zajistit.
Další snímky ze sobotního závodu najdete na: www.chrudimsky.denik.cz/fichtl

PAVEL KALINA