Na chrudimském Resselově náměstí se včera s předstihem odehrály oslavy pátečního Dne Země. „Tato událost je i pro naše město každoroční příležitostí připojit se k mezinárodní kampani vlastní akcí," uvedla Šárka Trunečková, koordinátorka projektu Zdravé město a místní Agenda 21.

Program si užívaly především děti, neboť hlavně jim byly určeny různé hry, soutěže a pohádky, při kterých se dozvídaly mnoho užitečných informací z oblasti třídění, ukládání i druhotného využití odpadu.

K tématu dne byly přizpůsobeny i doplňkové aktivity a tvořivé dílny. Pro návštěvníky byly otevřeny dílny tradičních lidových řemesel, stánky, občerstvení z Kruhu zdraví, Zdravíčka a Café Zeměplocha, své místo na akci měli také výrobci místních a regionálních certifikovaných produktů „Železné hory regionální produkt", ale i partnerské organizace. Pro děti byla připravena hra společnosti Eko Kom na téma „Tonda obal na cestách".

K oslavám Dne Země se teď budou vázat i další chystané akce. Už dnes od 7 do 22 hodin to budou „Ozvěny Ekofilmu" (vstup je zdarma). Tuto sobotu od 14 do 17 hodin se u rozhledny Bára uskuteční Otvírání studánek i letošní sezóny v Rekreačních lesích Podhůra. Příchozí tu čeká pohádková lesní stezka a na závěr akce možnost opékání špekáčků na ohništi u Rozhledny.

Ve středu 27. dubna v 9 hodin začne od Denního stacionáře Jitřenka „Putování jarní přírodou". Půjde o fyzicky nenáročnou vycházku doplněnou povídáním botaničky Naděždy Gutzerové.