Úkolem žáků druhého ročníku bylo dle technické a výkresové dokumentace zhotovit falcované třídílné koleno z titanzinku. Odborný dohled nad soutěžícími v dílně SOŠ a SOU technického v Třemošnici měl Zdeněk Vilím, učitel odborného výcviku. Po zhotovení soutěžní práce, každý dostal test z teoretických znalostí.

V úterý, druhý den soutěže, navštívila soutěžící radní pro školství, kulturu a památkovou péči Pardubického kraje Ing. Jana Pernicová, která se zúčastnila programu druhého dne soutěže včetně jejího vyhodnocení. Ve strojních dílnách proběhla ukázka klempířské práce, prováděná technickým poradcem firmy Rheinzink, za účasti technického ředitele této firmy Ing. Linkem.

Poté bylo provedeno vyhodnocení práce žáků včetně odborného testu. Vítězem se stal Lukáš Koláčný, žák Střední školy služeb a řemesel Stochov, který obdržel spolu s batohem hodnotné ceny od sponzora soutěže, firmy Rheinzink.

Do soutěže se přihlásila Integrovaná střední škola Moravská Třebová, SOŠ a SOU Hradec Králové, Vocelova 1338, Střední škola stavební a podnikatelská, s.r.o. Olomouc-Chomoutov, Střední odborná škola a Střední odborné učiliště Jindřichův Hradec, Střední škola služeb a řemesel Stochov a Střední odborná škola a Střední odborné učiliště technické, Třemošnice.

PAVEL KALINA